Majówka pod znakiem czekolady

IMG 2286

IMG 2286W płynie, w postaci cukierków, jako wata cukrowa i na wiele innych sposobów – jednym słowem słodkości królowały podczas drugiego Święta Czekolady w Świebodzicach. Najważniejsza była rzecz jasna czekolada, która wspaniale poprawiała wszystkim nastrój i sprzyjała festynowej zabawie.

W płynie, w postaci cukierków, jako wata cukrowa i na wiele innych sposobów – jednym słowem słodkości królowały podczas drugiego Święta Czekolady w Świebodzicach. Najważniejsza była rzecz jasna czekolada, która wspaniale poprawiała wszystkim nastrój i sprzyjała festynowej zabawie.

IMG 2314

Druga edycja Święta Czekolady odbyła się w sobotę, 2 maja, w Parku Miejskim. Organizatorem festynu dla mieszkańców był Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz oraz Śnieżka-Invest, nasz najsłynniejszy producent czekoladowych wyrobów, który w przyszłym roku będzie świętował 70. rocznicę powstania.

Burmistrz Kożuchowicz oraz prezes Śnieżki Urszula Drabik przywitali serdecznie mieszkańców, życząc nie tylko dobrej zabawy, ale i nie liczenia się z kaloriami tego dnia.

Ale do tego nie trzeba było specjalnie zachęcać, o czym oświadczyły kolejki do czterech stoisk Śnieżki. Na jednym można było degustować płynną czekoladę, na kolejnym firma sprzedawała po preferencyjnych cenach swoje wyroby. Najmłodsi mogli się wyszaleć w super strefie zabaw, było tu mnóstwo atrakcji, zabawy z angry birds, dmuchańce, fotobudki, w których można było sobie wykonać zabawne, „słodkie” zdjęcie, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji.

W trakcie imprezy mogliśmy na scenie parkowego amfiteatr podziwiać występy gwiazd. Na początku zobaczyliśmy pokaz tańców indiańskich w wykonaniu zespołu Catawba, a w dalszej części festynu zaprezentowali się nasi świebodziccy artyści: wystąpiła Asia Siwarska, podopieczna Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, a także Adam Mladenis, wychowanek świetlicy środowiskowej „Tęczowa Gromada”, uzdolniony chłopak, który próbuje swoich sił w programach dla młodych talentów – m.in. Must be the music i Mam talent. Fantastyczne, taneczne show dał Max Mazurek, świebodzicki tancerz znany z programu You can dance.

Do pełnej energii zabawy i tańca porwała z kolei Marta Jasińska, instruktorka zumby.

Ogromnie się cieszę, że tak wiele osób odwiedziło festyn, patrząc na uśmiechnięte buzie dzieci i ich rodziców jestem przekonany, że Święto Czekolady to naprawdę udana, rodzinna impreza, która z roku na rok będzie jeszcze ciekawsza – podsumowuje burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

W trakcie całej zabawy rozdawane były flagi narodowe, ufundowane przez burmistrza, jako że 2 maja obchodziliśmy Święto Flagi. Z kolei hostessy częstowały mieszkańców słodyczami ze Śnieżki. Słoneczna i dość ciepła – mimo nieciekawych prognoz – pogoda sprawiła, że na festynie bawiło się naprawdę mnóstwo mieszkańców, a wśród gości można było zauważyć m. in. posłankę na Sejm RP Annę Zalewską, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Świebodzicach Jana Klepca, a także radnych miejskich: m. in. Teresę Małecką, Zbigniewa Opalińskiego, Piotra Krzyśpiaka i innych.

Agnieszka Bielawska-Pękala

rzecznik prasowy UM

w Świebodzicach

{fcomment}

{gallery}galerie/150504czekolada{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *