Magia świąt na stole

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w Grodziszczu idą pełną parą. Mieszkańcy tworzyli adwentowe wieńce, wkrótce będą piec pierniki, a następnie wezmą się za robienie dekoracji świątecznych.

gmina-warsztaty

Seniorzy z Grodziszcza wieńce wykonywali w ramach warsztatów florystycznych, które odbyły się podczas jednego z wieczornych spotkań w świetlicy wiejskiej.

Uczestnicy przynieśli ze sobą zielone gałązki świerkowe i świece, a pozostałe artykuły dekoracyjne sfinansowało Stowarzyszenie „Sztafeta Pokoleń”. W spotkaniu udział wzięli seniorzy i nie tylko, którzy z ogromnym zaangażowaniem korzystali z fachowych porad udzielanych przy dekorowaniu adwentowego wieńca – przybliża Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy w Świdnicy.

I choć w sklepach można kupić mnóstwo gotowych ozdób bożonarodzeniowych, to tworzenie ich własnoręcznie ma swój urok.

Nie ma nic przyjemniejszego niż własnoręczne przygotowanie dekoracji, które ozdobią, czekający na te wyjątkowe święta, dom. Tym przyjemniej jeśli można to zrobić w miłym gronie. Od wieków to właśnie adwent był tym momentem, kiedy wielopokoleniowe rodziny wykonywały wspólnie łańcuchy z bibuły i słomy. Takie rodzinne spotkania były niezwykle radosne i z utęsknieniem czekało się na dzień Wigilii, a przede wszystkim umacniały i zacieśniały więzi rodzinne. Stąd też tego typu spotkania należy kontynuować i kultywować za wszelką cenę – podkreślają uczestnicy warsztatów.

Podczas kilkugodzinnych zajęć wszyscy świetnie się bawili, odkrywali w sobie wiele talentów i zdolności.

Cieszę się, że na zaproszenie umieszczone na naszych facebookowym profilu odpowiedzieli nie tylko seniorzy, ale i młode osoby. Była to także doskonała okazja do wspólnej rozmowy, wspomnień, a i wymiany doświadczeń. Wspólna praca pozwoliła poczuć uczestnikom tego niezwykłego spotkania atmosferę przedświątecznych przygotowań oraz tego, że my wszyscy należymy do jednej wielkiej rodziny, i że wiele nas łączy – informuje Justyna Sara-Hryncyszyn, prezes Stowarzyszenia.

Spotkanie z florystyką to jedno z wielu zaplanowanych w Adwencie przez Sztafetę Pokoleń przedsięwzięć. W środę, 2 grudnia seniorzy będą piec piernikowe cuda, 9 grudnia będą przygotowywać słodkie upominki, a 16 grudnia stroiki świąteczne.

Oprac. Marlena Mech

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *