„Ma być lepiej”

Taki prosty cel mają przed nowym sezonem siatkarki MKS Polonii Świdnica. Szefowie klubu zapowiadają, że zespół powalczy o pierwszą czwórkę. Pierwszy mecz świdniczanki rozegrają już w najbliższą sobotę (24 września, 16.00) w Częstochowie.

mks siatka 26

Ostatnie sezony nie były specjalnie udane dla ekipy trenera Marka Olczyka. Problemem była między innymi wąska kadra. Pod tym względem sytuacja się poprawiła. – Doszły trzy nowe zawodniczki, a mamy jeszcze grupę zdolnych juniorek – tłumaczy Grażyna Działowska, prezes siatkarskiej Polonii. Dużym wzmocnieniem powinna być zwłaszcza środkowa Magda Tomaszewska, która ma za sobą grę w młodzieżowych zespołach Gwardii Wrocław i SMS Police. W trakcie załatwiania jest bardzo uniwersalna Agnieszka Adamek (GLKS Barycz Janków Przygodzki) oraz Martyna Kulik z Chełmca Wałbrzych.

W pierwszym zespole mamy tez nowego trenera – statystyka, Mateusza Dąbrowskiego, który pomoże Markowi Olczykowi. Liczę, że trenerzy będą więcej pracowali indywidualnie z dziewczynami – mówi Działowska.  

W II lidze pań zagrają 43 drużyny. Ligę podzielono na pięć grup. Świdniczanki trafiły do grupy II, w której wystąpi 9 drużyn. Początkowo miało być ich 10, ale z rozgrywek wycofała się drużyna z Tuliszkowa. Liga wystartuje 24 września. Runda zasadnicza potrwa do 21 lutego. Pierwsza okazja do zobaczenia MKS Polonii w Świdnicy nadarzy się 1 października w starciu z Sokołem Radzionków.

Pięć setów z Olimpią

W ostatniej grze kontrolnej MKS Polonia pokonała ligowego rywala, Olimpię Jawor 3:2. Mecz w niedzielę, 18 września odbył się w hali na osiedlu Zawiszów. – Gdy na parkiecie był pierwszy skład wygrywaliśmy, kłopoty zaczęły pojawiać się, gdy zaszły zmiany. Temu jednak służył ten sparing – mówił po meczu trener Marek Olczyk. Jego zespół nie zagrał w optymalnym składzie. Zabrakło Ewy Woźniak i Agnieszki Adamek.

MKS Polonia Świdnica – Olimpia Jawor 3:2

MKS: Druciak, Jerwiarz, Tomaszewska, Krusiewicz, Mielnik, Małodobra, Szymańska (libero) oraz Baran, Kulik, Graczyk, M. Grzelka, K. Grzelka, Dynowska, M. Gezella,

 

Terminarz MKS Polonii Świdnica

  1. kolejka (24.09): Częstochowianka – MKS Polonia Świdnica
  2. kolejka (1.10): MKS Polonia Świdnica – Sokół Radzionków
  3. kolejka (8.10): Łaskovia Łask – MKS Polonia Świdnica
  4. kolejka (15.10): MKS Polonia Świdnica – Sokół Katowice
  5. kolejka (22.10): Zorza Wodzisław – MKS Polonia Świdnica
  6. kolejka (29.10): MKS Polonia Świdnica pauzuje
  7. kolejka (5.11): MKS Polonia Świdnica – Polonia Łaziska Górne
  8. kolejka (12.11): UO SMS LO Opole – MKS Polonia Świdnica
  9. kolejka (19.11): MKS Polonia Świdnica – Olimpia Jawor

 

Terminy II rundy: 26.11, 3.12, 10, 12, 17.12, 7.01, 14.01, 2101, 28.01, 18.02

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *