Mąż nauczycielki oskarżony o pobicie ucznia

wiezienie

wiezienie1Prokuratura Rejonowa w Lęborku (woj. pomorskie) oskarżyła męża jednej z nauczycielek tutejszego Gimnazjum nr 1 o naruszenie nietykalności cielesnej ucznia III klasy. Do zdarzenia miało dojść na terenie szkoły.

Prokuratura Rejonowa w Lęborku (woj. pomorskie) oskarżyła męża jednej z nauczycielek tutejszego Gimnazjum nr 1 o naruszenie nietykalności cielesnej ucznia III klasy. Do zdarzenia miało dojść na terenie szkoły.wiezienie

Akt oskarżenia został przesłany do sądu w marcu. Mężczyzna nie przyznał się podczas przesłuchania do zarzutu i odmówił składania wyjaśnień – powiedziała we wtorek prokurator rejonowa w Lęborku Jadwiga Rokicka-Ostapko.Za naruszenie nietykalności cielesnej Kodeks karny przewiduje grzywnę, ograniczenie wolności lub do roku więzienia. Czyn ścigany jest z oskarżenia prywatnego, jednak w tym przypadku, ze względu na okoliczności i miejsce zdarzenia, prokuratura zdecydowała się prowadzić postępowanie z urzędu. 

Do poturbowania nastolatka miało dojść 22 listopada 2011 roku po lekcji matematyki. 37-letni oskarżony i uczeń byli wówczas sami w klasie. Z ustaleń prokuratury wynika, że mężczyzna uderzył chłopca ręką w twarz i brzuch. Uczeń nie doznał obrażeń i nie wymagał pomocy lekarskiej. Po wyjściu z klasy poinformował o zdarzeniu szkolnego pedagoga.Dyrektor gimnazjum powołał do wyjaśnienia sprawy specjalny zespół. Powiadomił również o zdarzeniu policję i kuratorium oświaty.

interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *