Lubnauer: „Nie popieramy kandydatury obecnej prezydent”

– Nie jest tajemnicą, że Nowoczesna nie popiera kandydatury Beaty Moskal – Słaniewskiej – powiedziała Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej, która dzisiaj przyjechała do Świdnicy.


Nie wzięła udziału w konferencji, która odbywała się kilkadziesiąt metrów dalej i była prowadzona przez Grzegorza Schetynę, informującego o poparciu obecnej prezydent i kandydatów do sejmiku województwa dolnośląskiego z okręgu nr 2. – Dla nas bardzo ważna jest współpraca i koalicja z Nowoczesną. W Świdnicy się nie udało. Mieliśmy różne spojrzenie na politykę miejską – informował Schetyna. – Jeżeli nie mamy szansy na swojego, dobrego kandydata to trzeba szukać kogoś innego do współpracy – tłumaczył dziennikarzom, próbując odpowiedzieć na pytanie dlaczego koalicja nie wystawiła swojego przedstawiciela, tylko popiera członkinię Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Przypomnijmy: podczas wyborów w 2014 roku Platforma Obywatelska wspierała prawicowego Wojciecha Murdzka, dzisiaj posła Porozumienia Jarosława Gowina.
Podczas konferencji prowadzonej przez Schetyną szefowa Nowoczesnej spacerowała po Świdnicy rozdając ulotki kandydatów Nowoczesniej. Nie chciała uczestniczyć w konferencji prowadzonej przez Grzegorza Schetynę. Najprawdopodobniej dlatego, że nie popiera kandydatury Beaty Moskal – Słaniewskej. – Zrobimy wszystko, aby za 5 lat kandydatem Koalicji był ktoś od nas. Myślę, że Jacek Iwancz, po pięciu latach w sejmiku, będzie bardzo dobrym kandydatem na urząd prezydenta Świdnicy – zapewniła szefowa Nowoczesnej. Poniżej relacja live.

Konferencja Koalicji Obywatelskiej

Gepostet von ws-24.pl am Montag, 15. Oktober 2018

2 thoughts on “Lubnauer: „Nie popieramy kandydatury obecnej prezydent”

  1. Nie wazne z jakiej partii jest prezydent, wazne ze dobrze pracuje dla środowiska i ludzi zamieszkałych w Świdnicy, dotąd nie było w naszym mieście tak dobrego gospodarza jakim jest p. Prezydent Beata Moskal- Słaniewska. Nie musi sie ona podobać Lubnaer, ważne ze cenią ją mieszkancy Świdnicy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *