Lempart wskoczył na podium

lempart

lempartZa nami trzecia runda Wrocławskiej Ligi Time Attack & Wrocławskiej Ligi Rajdowej. Wśród 62 załóg, które 15 marca przystąpiły do rywalizacji na torze Niskie Łąki we Wrocławiu był świdnicki kierowca, 19-letni Damian Lempart.

 

Za nami trzecia runda Wrocławskiej Ligi Time Attack & Wrocławskiej Ligi Rajdowej. Wśród 62 załóg, które 15 marca przystąpiły do rywalizacji na torze Niskie Łąki we Wrocławiu był świdnicki kierowca, 19-letni Damian Lempart.

Po raz pierwszy w karierze Damian zajął trzecie miejsce w WLTA i czwarte w WLR, z niewielką stratą do podium w klasie MINI. Kierowca ze Świdnicy wywalczył podium na ostatnim przejeździe. Następna runda WLTA&WLR w której Damian zamierza również wystąpić odbędzie się 12 kwietnia.lempart

Po serii błędów podczas drugiej rundy WLTA&WLR byłem zmobilizowany, by pojechać płynnie, bezbłędnie i najszybciej tak jak potrafię oraz na tyle, ile auto mi pozwala. Z początku widząc z kim będę rywalizować oraz porównując jakie opony ma do dyspozycji większość rywali z klasy MINI nie dawałem sobie większych szans na dobry wynik jakim byłoby podium. Jechałem po prostu swoje, ale udało się wywalczyć moje pierwsze podium w klasyfikacji najszybszego przejazdu, z którego jestem bardzo zadowolony. Do tego zabrakło mi mniej niż 4 sekundy do podium w WLR – klasyfikacji sumy czasów wszystkich przejazdów. Zawody więc uważam za bardzo udane pod względem przyjemności z jazdy oraz osiągniętego wyniku ponad moje oczekiwania – dzieli się wrażeniami z zawodów Damian Lempart.

oprac. (ram), foto Maciej Ławniczak

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *