Lekarz skazany za przyjęcie łapówek

policja1

policja1Sąd Rejonowy w Wałbrzychu uznał Bogusza S. – lekarza medycyny pełniącego w latach 2000-2002 funkcję ordynatora oddziału urazowo-ortopedycznego Szpitala im. Batorego w Wałbrzychu za winnego przyjęcia korzyści majątkowych w kwotach po 500 i 2000 złotych. Wyrok zapadł 11 października.

 

Sąd Rejonowy w Wałbrzychu uznał Bogusza S. – lekarza medycyny pełniącego w latach 2000-2002 funkcję ordynatora oddziału urazowo-ortopedycznego Szpitala im. Batorego w Wałbrzychu za winnego przyjęcia korzyści majątkowych w kwotach po 500 i 2000 złotych. Wyrok zapadł 11 października.policja

Medyk uzależnił od otrzymania łapówek przeprowadzenie poza kolejnością zabiegów wstawienia endoprotezy stawu biodrowego u czterech pacjentów.

– Sąd wymierzył oskarżonemu karę łączną 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby 2 lat oraz orzekł przepadek na rzecz Skarbu Państwa korzyści uzyskanej z popełnienia przestępstw w łącznej kwocie 5000 zł – tłumaczy prokurator Ewa Ścierzyńska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. – Tym samym wyrokiem uniewinniono oskarżonego od popełnienia jednego z zarzuconych mu czynów, polegającego na przyjęciu kwoty 1000 zł od jednej z pacjentek.

Akt oskarżenia skierował w tej sprawie Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu w końcu czerwca 2010 roku. Podstawą oskarżenia były w głównej mierze zeznania pacjentów i członków ich rodzin, od których wałbrzyski lekarz domagał się łapówki, uzależniając od tego szybsze przeprowadzenie zabiegu (poza kolejnością), a następnie takie korzyści przyjmował. Pieniądze wręczane były oskarżonemu w kopertach w jego gabinecie na terenie szpitala.

Wyrok nie jest prawomocny. Z uwagi na uniewinnienie oskarżonego od jednego z pięciu zarzuconych przestępstw oskarżyciel publiczny złożył zapowiedź apelacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *