Lechia nie zagra w Pucharze Polski

lechiaTegoroczny finał Pucharu Polski na szczeblu okręgowym pomiędzy dzierżoniowską Lechią II a MKS-em Szczawno Zdrój, który zakończył się zwycięstwem „trójkolorowych” 3:1 wywołał duże zamieszanie. Działacze pokonanej drużyny złożyli protest w OZPN Wałbrzych dotyczący udziału w tym meczu trzecioligowców Lechii nie zgłoszonych wcześniej także do udziału w rozgrywkach klasy okręgowej z udziałem Lechii II.

Tegoroczny finał Pucharu Polski na szczeblu okręgowym pomiędzy dzierżoniowską Lechią II a MKS-em Szczawno Zdrój, który zakończył się zwycięstwem „trójkolorowych” 3:1 wywołał duże zamieszanie. Działacze pokonanej drużyny złożyli protest w OZPN Wałbrzych dotyczący udziału w tym meczu trzecioligowców Lechii nie zgłoszonych wcześniej także do udziału w rozgrywkach klasy okręgowej z udziałem Lechii II.lechia

Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Wałbrzychu protest ten jednak odrzucił. Zarząd klubu ze Szczawna nie chciał pogodzić się z tą decyzją i postanowił szukać sprawiedliwości w Dolnośląskim Związku Piłki Nożnej we Wrocławiu. Ta rozstrzygnęła spór na korzyść wnioskodawców – Komisja Odwoławcza DZPN zadecydowała, że w półfinale Pucharu Polski na szczeblu dolnośląskim, zamiast Lechii II zagra przeciwko Granicy Bogatynia drużyna ze Szczawna Zdroju.

Także w tej sprawie Zarząd klubu MZKS Lechia Dzierżoniów nie pozostał obojętny i odwołał się kierując pismo bezpośrednio do Andrzeja Padewskiego, prezesa Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

„Chcielibyśmy raz jeszcze podkreślić, że przed każdym meczem z udziałem naszej drużyny w ramach rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu okręgowym, zgodnie z regulaminem rozgrywek o Puchar Polski otrzymanym z OZPN Wałbrzych, ze szczególną starannością oraz uwagą miały miejsce konsultacje z Wydziałem Gier OZPN Wałbrzych w sprawie możliwości występu danego/danych zawodników w poszczególnych meczach. Chcemy dodać, że za każdym razem ocena była pozytywna, co potwierdzają protokoły weryfikacji zawodników. Decyzja Komisji Odwoławczej budzi w nas ogromny niepokój w tak przedmiotowym potraktowaniu naszego klubu, ponieważ problem leży zupełnie gdzie indziej, a my jesteśmy tylko beneficjentami podjętych ustaleń/decyzji wydanych przez macierzysty OZPN Wałbrzych.” – pisze w odwołaniu w imieniu zarządu dyrektor klubu MZKS Lechia Dzierżoniów Adam Bagiński.

td-24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *