Laury dla licealistek

Uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy zdobyły wysokie miejsca w Finale Centralnym Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

fot. I LO

Konkurs odbył się od 25 do 27 maja w Nisku na Podkarpaciu. Dolny Śląsk reprezentowało troje uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Świdnicy: Aleksandra Druczak z klasy III p, Justyna Kutyba z klasy II c i Daniel Kozar z klasy I p.
Już sama podróż była niezłym wyzwaniem, w obie strony trwała ponad 20 godzin, pokonane prawie 1200 km. Opłacało się – do Świdnicy „przyjechały” podwójne laury. Olimpiada obejmowała swoim zakresem ustawę o prawie własności przemysłowej, historię wynalazków i umiejętność zgłaszania projektów racjonalizatorskich.
Po trzech etapach, z grupy prawie 90 uczestników, wyłoniono 12 laureatów, wśród których znalazły się dwie uczennice „Kasprowicza”.
Justyna Kutyba zajęła VI miejsce, a Aleksandra Druczak miejsce VIII. – To nasze podwójne zwycięstwo (pierwsze takie w historii startów Kasprowiczan w olimpiadzie), wielkie osiągnięcie i ukoronowanie ciężkiej pracy całej ekipy, wraz z opiekunem Piotrem Chlastawą przyznaje Robert Kaśków, dyrektor I LO w Świdnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *