Łatwiejszy kontakt z policją i dzielnicowymi

Chcesz szybko skontaktować się ze swoim dzielnicowym, dowiedzieć się, gdzie jest najbliższa jednostka policji i zobaczyć, jak w najprostszy sposób się do niej dostać? Taką możliwość daje „Moja Komenda”, mobilny przewodnik po polskich jednostkach policji. Pobierz na swój telefon specjalną aplikację i znajdź policjanta…jednym kliknięciem.

aplikacja moja komórka (1)

Wyjątkową aplikację zaprezentowano mediom podczas konferencji prasowej, która odbyła się wczoraj, 5 października w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy.

Ta aplikacja to narzędzie służące lepszej komunikacji społeczeństwa z policją i wyszukanie danej jednostki. Może się nam przydać szczególnie, kiedy jesteśmy w terenie i w każdym zakątku Polski – poinformował koordynator nadkomisarz Robert Topolski i dodał: – Gdy będziemy na przykład na Mazurach, aplikacja wyszuka nam wszystkie najbliższe jednostki policji z tego regionu oraz pokaże, jak najszybciej do nich trafić.

Aplikację „Moja Komenda” uruchomiło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ułatwia ona również szybki kontakt z dzielnicowymi. – Po wpisaniu swojego adresu zamieszkania i kliknięciu otwiera się lista dzielnicowych, którzy w danym mieście i rejonie są odpowiedzialni za bezpieczeństwo – wyjaśnił nadkomisarz i dodał, że na terenie Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy mamy 13 dzielnicowych, trzech z terenu gminy, a dziesięciu z terenu miasta odpowiedzialnych za dane rejony. – W telefonie wyświetlają nam się numery kontaktowe do nich (zarówno stacjonarny, jak i komórkowy) oraz adres mailowy, co oznacza, że z dzielnicowymi można się również skontaktować elektronicznie. Z aplikacji dowiadujemy się również, w jakich ulicach miasta działa dany dzielnicowy.

Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu i nazwisku. – Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie – dodał Robert Topolski.

Aplikacja „Moja Komenda” jest dostępna na telefony z systemem Android, a od niedawna także na iOS. Należy ją pobrać ze sklepu Google Play. Usługa jest bezpłatna.

Szczegóły na stronie www.policja.pl.

tekst i zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *