Kto będzie pełnił służbę na posterunku w Słotwinie?

Po spotkaniu z kierownictwem Urzędu Gminy, nowych funkcjonariuszy policji poznali sołtysi gminy Świdnica. Na co dzień będą oni pełnić służbę na posterunku policji w Słotwinie. Jego siedziba zlokalizowana będzie w budynku świetlicy nr 36. Obecnie kończą się prace remontowe związane z adaptacją pomieszczeń do potrzeb działania nowego posterunku.

Pomysł jego utworzenia podyktowany był przede wszystkim licznymi zgłoszeniami ze strony mieszkańców i sołtysów wsi o niewystarczającej ilości patroli policyjnych na terenie gminy. Mam nadzieję, że uruchomienie posterunku w Słotwinie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i pozwoli uzyskać realne statystyki zdarzeń na terenie gminy Świdnica. Z pewnością będziemy egzekwować stosowanie przez mieszkańców zapisów regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Świdnica. Na początku będą pouczenia, ale w przypadku braku respektowania zapisów zawartych w regulaminie mogą pojawić się mandaty. Spraw na terenie gminy jest dużo: od śmieci, ścieków po  zniszczone mienie.  Mam nadzieję, że funkcjonariusze policji na pewno pomogą nam wdrażać różne projekty porządkowe – podkreślała wójt Teresa Mazurek.

Obecnie na ternie gminy funkcjonuje 3 dzielnicowych:

Mł. Asp. Adam Kłyszejko +48-797-306-418
REJON SŁUŻBOWY
Bojanice, Bystrzyca Dolna, Bystrzyca Górna, Grodziszcze, Jakubów, Krzyżowa, Makowice, Lutomia Dolna, Lutomia Górna, Lutomia Mała, Opoczka, Stachowice, Stachowiczki, Wieruszów.

 Sierż. Sztab. Michał Kopaczewski +48-797-306-422
REJON SŁUŻBOWY

Boleścin, Gogołów, Jagodnik, Miłochów, Niegoszów, Krzczonów, Panków, Pszenno, Słotwina, Sulisławice, Wilków, Wiśniowa, Zawiszów.

Mł.asp. Łukasz Pluta  +48-797-306-424

REJON SŁUŻBOWY

Burkatów, Komorów, Lubachów, Modliszów, Mokrzeszów, Pogorzała, Witoszów Dolny, Witoszów Górny, Złoty Las.

Po zmianach szeregi nowego posterunku zasili kierownik Asp. Sztab. Arkadiusz Borkowski i 3 patrolowców. Zespół patrolowców tworzą: St. Post. Marta Jermakow, St. Sierż. Grzegorz Matejko, Sierż. Paweł Janiszewski.

Dążymy do tego, by posterunek funkcjonował w godzinach rannych i popołudniowych. Jeśli ktoś będzie potrzebował kontaktu z funkcjonariuszem, to nie będzie musiał brać dnia wolnego w pracy. Nadal funkcjonować będzie także wtorkowy dyżur dzielnicowego w gminie Świdnica,  który planujemy utrzymać do końca bieżącego roku – dodaje wójt gminy.

Koszty remontu i dostosowania obiektu pokryła gmina Świdnica. Za wyposażenie w niezbędny sprzęt odpowiedzialna jest Komenda Wojewódzka Policji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *