Kryształ rozbity w pył! (FOTO)

Znakomicie spisali się w pierwszej grze kontrolnej piłkarze Polonii-Stali Świdnica. Podopieczni trenera Tomasza Oleksego rozgromili aż 9:0 (!) wicelidera wałbrzyskiej klasy okręgowej, Kryształ Stronie Śląskie.

Polonia-Stal Świdnica – Kryształ Stronie Śląskie 9:0 (3:0)

Bramki: Wilk (2), Szczygieł, Szuba, Traczykowski, Tragarz, Skowroński, zawodnik testowany, Mazanka

Polonia-Stal: B. Kot – Kozaczenko, Florian, Salamon, Ł. Kot, Kucharski, Filipczak, Matwiejko, Traczykowski, Szuba, Szczygieł (Szczepaniuk, Mazanka, Klemiński, Białas, Skowroński, Somala, zawodnik testowany, Sowa Tragarz, Jagieła, Wilk)

Spotkanie odbyło się w sobotę, 3 lutego na boisku świdnickiego OSiR-u. Świdniczanie od początku posiadali zdecydowana przewagę. Do przerwy goście jeszcze jakoś się trzymali – było 3:0 dla Polonii-Stali. Po zmianie stron była to już jednak prawdziwa rzeź niewiniątek, a kolejne bramki sypały się niczym z rogu obfitości. W sumie na listę strzelców wpisało się ośmiu zawodników. Cztery gole padły po strzałach nowych, testowanych graczy. Dwa razy do siatki trafił Rafał Wilk, a raz Marcin Traczykowski i studiujący we Wrocławiu zawodnik z województwa świętokrzyskiego, którą zimą zgłosił się do świdnickiego czwartoligowca. Na placu pojawił się jeszcze jeden nowy nabytek – Kacper Matwiejko (ostatnio rezerwy Miedzi Legnica)

W sumie trener Tomasz Oleksy skorzystał z usług 22 zawodników – w każdej części wystąpiła inna jedenastka.

Przypomnijmy, że IV liga ruszy 17 marca. Na inaugurację Polonia-Stal zagra we Wrocławiu z rezerwami Śląska.

Przed meczami o punkty świdniczanie rozegrają w sumie siedem gier kontrolnych. Sześciu rywali to przedstawiciele klas okręgowych (Kryształ Stronie, Zachód Sobótka, Mechanik Brzezina, Zjednoczeni Żarów, LKS Bystrzyca Górna i Orzeł Prusice). Najbardziej wymagającym przeciwnikiem będzie wicelider grupy zachodniej IV ligi – AKS Strzegom. Ten mecz jako jedyny odbędzie się poza Świdnicą.

FOTO: Łukasz Kufner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *