Królewska ulica

Ulica już od wielu miesięcy służy mieszkańcom nowo budowanego osiedla w Świebodzicach, ale oficjalny odbiór inwestycji odbył się w środę 14 listopada.

Ulica Królowej Jadwigi, będąca przedłużeniem ulicy Królowej Elżbiety, jest ważnym elementem komunikującym nową i mocno rozbudowującą się część Osiedla Piastowskiego. Obecnie w rejonie tej ulicy powstaje osiedle domów wielorodzinnych realizowane przez firmę Green Park.

– Ten fragment osiedla ma ogromny potencjał rozwojowy, dynamicznie się rozrasta, dlatego budowa zarówno Królowej Jadwigi, jak i wcześniej Królowej Elżbiety była dla mnie oczywistą koniecznością – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Budowa ulicy Królowej Jadwigi (350 m) kosztowała 1,06 mln zł, powstała nowa nawierzchnia jezdni i chodnika z kostki betonowej oraz oświetlenie plus kanalizacja sanitarna, deszczowa i sieć wodociągowa.

Wraz z ul. Królowej Elżbiety gmina zainwestowała w infrastrukturę drogową 4,5 mln zł. To jedna z ważniejszych inwestycji drogowych minionej kadencji.

W odbiorze wzięli udział m. in. burmistrz Bogdan Kożuchowicz, wykonawca zadania – szef Green Parku Krzysztof Kujat, Marcin Traczykowski z Wydziału IT Urzędu Miejskiego, inspektorzy nadzoru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *