Kredyt, który dodaje skrzydeł (FOTO)

foto 10

foto 10Tomasz Dyduch jest jednym z wielu młodych mieszkańców powiatu świdnickiego, który sięgnął po kredyt w ramach inicjatywy JEREMIE. Za pożyczone na 5 lat 60 tysięcy złotych otwiera w Świdnicy nowoczesną siłownię. JEREMIE ma moc, bo kredyt ma oprocentowanie na poziomie… 0,25 proc.

Tomasz Dyduch jest jednym z wielu młodych mieszkańców powiatu świdnickiego, który sięgnął po kredyt w ramach inicjatywy JEREMIE. Za pożyczone na 5 lat 60 tysięcy złotych otwiera w Świdnicy nowoczesną siłownię. JEREMIE ma moc, bo kredyt ma oprocentowanie na poziomie… 0,25 proc.

Mieszcząca się w Świdnicy przy ul. Westerplatte 53 b (w podwórku za przychodnią Raj – Med) Strefa Treningu Funkcjonalnego „Na sportowo” ma przyciągnąć trenerów i grupy ludzi chcących zadbać o swoją tężyznę fizyczną. – Za pieniądze z kredytu kupiłem potrzebny sprzęt do treningu. Do tego doszła praca moja, mojej rodziny przyjaciół przy remoncie sali – tłumaczy Tomasz Dyduch. Młody przedsiębiorca nie ma wątpliwości, że kredyt na tak preferencyjnych warunkach jest szansą, z której warto skorzystać. – Dzięki tym pieniądzom świdniczanie nie muszą wyjeżdżać, mogą swój pomysł na biznes realizować, na miejscu – dodaje Piotr Betlej, który pomaga żonie Ewelinie w produkcji wysokiej jakości naturalnych kosmetyków „Resibo”. Oni, podobnie jak Tomasz Dyduch skorzystali z funduszy inicjatywy JEREMIE.foto 10

Rusza właśnie siódma edycja tego programu. W dystrybuowaniu pieniędzy po raz kolejny uczestniczy Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych – regionalna organizacja wspierania biznesu tworzona przez samorządy Świdnicy, Jaworzyny i Powiatu Świdnickiego. – Na nisko oprocentowane kredyty pozyskaliśmy w tym roku 5 mln złotych, a wraz z własnym wkładem mamy do rozdysponowania 5 mln 300 tys. zł – mówi Konrad Jabłoński, prezes SSIG. Powstała w 2001 roku organizacja przez pięć ostatnich lat funkcjonowania inicjatywy JEREMIE pożyczyła mikro, małym i średnim przedsiębiorcom łącznie 27 mln. zł. – To pożyczki dla przedsiębiorców dopiero rozpoczynających swoją działalności, jak i tych, którzy mają pomysł na dalszy rozwój tłumaczy Jabłoński.

Z jednej strony to niezwykle ważne, dla miasta aby młodzi, energiczni ludzie z pomysłami na własny biznes mogli je realizować w przyjaznych warunkach. Podobnie jak już istniejące na rynku firmy, które dzięki narzędziom finansowym oferowanym przez SSIG mogą rozwijać swoją działalność i stwarzać nowe miejsca pracy dla mieszkańców Świdnicy – uważa Szymon Chojnowski, zastępca prezydenta Świdnicy.

O podpisaniu umowy SSIG z udzielającym kredytów Bankiem Gospodarstwa Krajowego poinformowano dzisiaj podczas konferencji prasowej w Strefie Treningu Funkcjonalnego „Na sportowo”. Oprócz gospodarza obiektu, przedsiębiorcy Tomasza Dyducha, w spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział między innymi Konrad Jabłoński, Szymon Chojnowski, wicestarosta Zygmunt Worsa, burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz oraz Katarzyna Pilarz – Nicińska z firmy „Łukowa-Beauty”, która również korzystała z pożyczki JEREMIE.

 

(ram, foto Wiktor Bąkiewicz)

{gallery}galerie/150402silka{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *