Kradzież zamiast remontu

policja1

O tym, że o uczciwego fachowca, jest bardzo trudno, przekonała się mieszkanka Świdnicy, która zleciła remont swojego mieszkania.  Kobieta została okradziona.

policja1

Nawet do 8 lat więzienia może grozić 42-letniemu mężczyźnie zatrzymanemu przez świdnickich policjantów, który podejrzany jest o kradzież aparatu cyfrowego oraz młota udarowego. Teraz o losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy na podstawie materiałów operacyjnych do sprawy ustalili i zatrzymali 42-letniego mężczyznę, podejrzanego o to, że w kwietniu tego roku dokonał kradzieży w jednym z mieszkań na terenie miasta.

Mieszkanka Świdnicy, w kwietniu powierzyła klucze od swojego mieszkania 42-letniemu mężczyźnie poleconemu przez znajomą, który miał wykonać w jej mieszkaniu prace remontowe. Sama zaś wyjechała na urlop.

42 – latek wykorzystując nieobecność właścicielki domu, remontu nie wykonał, ale…dokonał kradzieży aparatu cyfrowego oraz młota udarowego. Swoim zachowaniem naraził pokrzywdzoną na straty sięgające blisko 2 tysięcy złotych – relacjonuje sierż. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy i dodaje, że sprzęty spieniężył w lombardach na terenie miasta, jednocześnie wprowadzając w błąd pracowników lombardów co do własności tych rzeczy.

Teraz o losie mężczyzny zdecyduje sąd. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *