KPS Świdnica gra o złoto!

Wygrali fazę zasadniczą, ale o tytule mistrza Dolnego Śląska muszą zagrać dodatkowy dwumecz. Z renomowaną Gwardią zmierzą się juniorzy KPS Dekoria Świdnica w piątek, 2 i w sobotę 3 lutego. Świdniczanie będą gospodarzami pierwszego spotkania.

Trenowani przez Piotra Godulę siatkarze KPS-u znakomicie spisywali się przez cały sezon. Na finiszu mogli pochwalić się świetnym bilansem 12 zwycięstw i 2 porażek. Druga w tabeli Dolnośląskiej Ligi Juniorów Gwardia zanotowała 11 wygranych i poniosła 3 porażki. System rozgrywek jest jednak taki, że pierwsze miejsce w lidze nie gwarantuje jeszcze mistrzostwa Dolnego Śląska. O nie trzeba zagrać dwumecz z Gwardią, która jako jedyny dolnośląski klub ma swojego zawodnika w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. – To przyjmujący Patryk Nowak. Spodziewamy się, że będzie na niego granych dużo piłek, ale nie boimy się ani niego, ani Gwardii – mówi trener Godula. – W tym sezonie graliśmy z Gwardią dwa razy. Pierwszy mecz przegraliśmy 1:3, rewanż wygraliśmy 3:1. To było pewne i wysokie zwycięstwo. Pewnym kłopotem jest system punktowania meczów finałowych jak w  lidze, co oznacza, że o wszystkim, może decydować złoty set we Wrocławiu, ale moi zawodnicy wierzą, że do tego złotego seta nie dopuszczą…

W ramach przygotowań do pojedynków z Gwardią KPS zagrała sparing z trzecioligowym AKS-em Strzegom. W czwartek, 25 stycznia świdniczanie wygrali 2:1. Na początku tygodnia formę KPS-u miała też sprawdzić Bielawianka.

Pierwszy mecz finałowy mistrzostw Dolnego Śląska odbędzie się w piątek, 2 lutego w hali SP 105 (dawniej Gimnazjum nr 3) przy ulicy Saperów o godzinie 18.00. Rewanż następnego dnia o 12.00 w hali przy ulicy Krupniczej we Wrocławiu.

Bez względu na wyniki tych meczów oba zespoły mają zapewniony udział w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski, które odbędą się od 15 do 18 lutego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *