Korzystają z wiedzy seniorów

Po raz trzeci uczniowie z Gimnazjum im Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej odwiedzili seniorów z Domu Pomocy Społecznej „ Marconi” w Świdnicy.  Wszystko za sprawą udziału w projekcie Poczytamy, realizowanego od dwóch lat w gimnazjum oraz święta Dnia Babci i Dziadka.

Koordynatorkami programu są: p. Grażyna Górniak –  bibliotekarz szkolny oraz Violetta Jędrasiewicz – pedagog, które wspierają  pomysły uczniów.  Nasze działania łączą elementy socjoterapii z twórczością teatralną gimnazjalistów. Wprowadziliśmy do inscenizacji: ruch, taniec, pantomimę. Spotkania z seniorami zostawiają pozytywny ślad w pamięci wszystkich uczestników programu.  Dlatego   najlepszą formą współpracy międzypokoleniowej jest udział młodzieży w  codziennym  życiu seniorów. Warto tutaj pamiętać, że osoby starsze posiadają bogatą wiedzę, umiejętności i naturalne wartości oraz poczucie bezpieczeństwa, które  przekazują młodzieży – podkreślają zgodnie koordynatorki akcji.

Podczas wizyty gimnazjaliści przedstawili inscenizację z okazji Dnia Babci i Dziadka i wręczyli każdemu z pensjonariuszy laurki z życzeniami.  Wyjazd był dla uczniów prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka. Młodzież wraz z opiekunami została zaproszona do kolejnych odwiedzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *