Kontrakty dla Szpitala Powiatowego

bielszpi

bielszpiW związku z nowym rokiem zostały podpisane nowe kontrakty Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie z Narodowym Funduszem Zdrowia. Kontrakt szpitalny podpisany w 2012 roku obowiązuje do 2014 roku. Zmiany dotyczą jedynie finansowania.
W związku z nowym rokiem zostały podpisane nowe kontrakty Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie z Narodowym Funduszem Zdrowia. Kontrakt szpitalny podpisany w 2012 roku obowiązuje do 2014 roku. Zmiany dotyczą jedynie finansowania.bielszpi
– Niestety, w tej kwestii nie ma progresji. Narodowy Fundusz Zdrowia nie waloryzuje świadczeń. Za tzw. punkt płacił 52 zł i przy tej kwocie pozostał – mówi prezes Szpitala Dariusz Brzeziński. W odniesieniu do większości oddziałów kontrakty pozostały na tym samym poziomie, ale nie wszędzie. Pomniejszone zostały kontrakty na oddziałach okulistycznym i pediatrycznym. Dlaczego NFZ dokonał ich obniżenia nie zostało wyjaśnione szpitalowi. Natomiast zwyżkę kontraktu odnotował dla oddziału ortopedycznego i Izby Przyjęć.

– Niestety, w dalszym ciągu NFZ nie zapłacił szpitalowi za nadwykonania w latach 2009-2012. Jest to kwota niemal 4 mln złotych. Dlatego, by nie ponosić dodatkowych kosztów będziemy starali się przyjmować pacjentów wyłącznie do limitu kontraktu – stwierdza prezes.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *