Konsumpcja i asceza

Pod takim hasłem w Świdnicy odbędzie się 8. Ogólnopolski Kongres Małżeństw. Organizatorzy zapewniają, że to inwestycja, dzięki której małżonkowie mogą wejść na wyższy poziom rozwoju swojego związku.

Wydarzenie odbędzie się od 5 do 7 października. – Od kilku lat staramy się, aby Świdnica i odbywający w niej Kongres Małżeństw, były miejscem kojarzonym z podnoszeniem małżeństw na wyższy poziom rozwoju. Zamiarem jest, by uczestnicy Kongresu w trakcie jego trwania otrzymali treści, a także właściwą atmosferę, która pomoże im wzmocnić, odnowić relacje a także poszerzyć ich wspólne spojrzenie na ważkie tematy małżeńskiej codzienności – tłumaczą organizatorzy z Fundacji Małżeństwo Rodzina i dodają: – Kongres jest wyjątkowym wydarzeniem, które dało dotychczas wielu małżeństwom doświadczenie poprawy ich związku.

8. Ogólnopolski Kongres Małżeństw Świdnicy odbędzie się pod hasłem „Konsumpcja i asceza”. – Obserwujemy przyspieszenie w rozwoju gospodarczym i uważamy, że powinno ono iść w parze z rozwojem jakości małżeństwa i rodziny. Pojawiają się nowe sytuacje i nowe wyzwania. Z czego możemy czerpać pełnymi rękami, a co jest dla nas szkodliwe? Co ogranicza nam tradycja, co tkwi w nas samych, a co wynika z naszej wiary? Podczas spotkania w Świdnicy podejmiemy się szukania właściwych kierunków rozwoju i odpowiedzi na nowe wyzwania. Pomogą nam najlepsi fachowcy z Polski, którzy już pracują nad wykładami – informują organizatorzy.

Tegoroczni prelegenci to jak zwykle duchowni i osoby świeckie, zaangażowani w tematykę małżeńską: ks. Piotr Pawlukiewicz, ks. Eugeniusz Ploch, ks. Marek Chmielniak SAC, Jacek Pulikowski, Tomasza Terlikowski, Mieczysław Guzewicz, Małgorzata i Jan Wilk, Maria Popiekwicz-Ciesielska. O dobrą atmosferę zadbają zespoły muzyczne: Fishecletic i Warszawska Orkiestra Sentymentalna oraz kino dla dwojga: „Nie opuszczaj mnie”.

Będzie też okazja do indywidualnych rozmów kuluarowych przy kawie i ciastku.

Całość łączą wartości chrześcijańskie.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy, są jeszcze wolne miejsca. Zapisy na stronie: www.kongresmalzenstw.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *