Konkurs palm wielkanocnych rozstrzygnięty

Zespół „Kądziołeczka” z Lutomi Dolnej  i Przedszkole Społeczne Akademia Przedszkolaka zdobyli pierwsze miejsca w konkursie na najładniejszą palmę wielkanocną, który już po raz trzynasty zorganizował Świdnicki Ośrodek Kultury.

palmy

Do konkursu zgłoszono prawie 30 palm. Każda musiała być wykonana własnoręcznie i przystrojona gałązkami wierzbowymi, leszczynowymi lub sosnowymi. Palmy miały zdobić suche zioła, kwiaty, kolorowe wstążki i bibułki. Kolorowe prace można było wykonać w dwojaki sposób. Należało albo stworzyć dużą albo małą palmę.

Następnie jury w składzie: pomysłodawczyni konkursu Kazimiera Momot, Wanda Szwegler z Młodzieżowego Domu Kultury i Robert Kukla ze Świdnickiego Ośrodka Kultury wyłoniło zwycięzców.

W kategorii „palmy duże” pierwsze miejsce i nagrodę 200 złotych otrzymał Zespół „Kądziołeczka”, drugie miejsce i 150 złotych zdobyło Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Świdnicy, a trzecie miejsce i 100 złotych powędrowało do Gimnazjum nr 2 w Świdnicy. Wyróżnienie i 50 złotych nagrody otrzymało Przedszkole nr 6 w Świdnicy.

Z kolei w kategorii „palmy małe” pierwsze miejsce i 100 złotych nagrody zdobyło Przedszkole Społeczne Akademia Przedszkolaka, a drugie miejsce i 50 złotych otrzymało Przedszkole Miejskie nr 4, grupa Kangurki.

Wszystkie palmy przejdą w barwnym korowodzie z Rynku do świdnickiej katedry, gdzie zostaną poświęcone w Niedzielę Palmową, 20 marca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *