Konkurs na najładniejszą świąteczną dekorację domu w Imbramowicach rozstrzygnięty

Konkurs na najładniejszą bożonarodzeniową dekorację domu i ogrodu na terenie Imbramowic został rozstrzygnięty. Była to już druga edycja konkursu na świąteczne oświetlenie domów i ogrodów, ale w tym roku organizatorzy ze względu na dużą różnorodność iluminacji, przyznali nagrody w kilku kategoriach.

Od wielu lat mieszkańcy ubierają swoje posesje tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, co zainspirowało nas do organizacji konkursu. Obecnie zamiast śniegu, o którym tak marzymy, możemy spotkać niezliczoną ilość światełek, które tworzą przepiękną oprawę świetlną Świąt Bożego Narodzenia. Staje się to naszą tradycją. Mieszkańcy bardzo się angażują. Z roku na rok przygotowane dekoracje są innowacyjne i niejednokrotnie zaskakujące. Widać ogromną kreatywność twórców. Przygotowanie tak pięknych widoków wymaga ogromnego wysiłku, wielkie brawa dla wszystkich mieszkańców. Oczywiście są i śmieszne sytuacje, kiedy lampki się palą, napięcie prądu nie wytrzymuje, wiatr zrywa dekoracje, a deszcz pada w najmniej odpowiednim momencie. Mimo wszystko to naprawdę fajna zabawa, prawie jak z amerykańskiego filmu. Jest i odrobina rywalizacji, jak to bywa w każdym konkursie. Ale pomagamy sobie wzajemnie, bo wspólnie tworzymy coś pięknego. Jeszcze raz dziękujemy za świetną zabawę i zapraszamy do wspólnej zabawy również w przyszłym roku – mówi Joanna Walkiewicz z Imbramowic.

Laureaci konkursu na świąteczną dekorację domu i ogrodu:

  • Kategoria alelasvegas – Marta Kaczorowska, Jarosław Fita, Aleksandra Trafas
  • Kategoria świetlne rękodzieło – Maciej Kwarciak, Krzysztof Ciastoń
  • Kategoria nowoczesność – Grzegorz Anioł, Maria Trzepla, Mieczysław Barzycki, Natalia Kroczak
  • Kategoria barwnie – Kazimierz Węglarz, Zbigniew Walkiewicz, Mateusz Surzyn
  • Kategoria klasycznie i przejrzyście – Anna Bukowska-Pająk, Grzegorz Seruga, Edyta Fita.

Nagrody w konkursie z własnych środków ufundowali organizatorzy konkursu Sołtys Imbramowic Agnieszka Ciastoń, Rada Sołecka oraz Radna Joanna Kaczorowska.

Nagrody zostały przekazane zwycięzcom 31.12.2020r., czyli jeszcze w samego Sylwestra. 

źr.: UM Żarów, Magdalena Pawlik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *