Konkurs „Mój szkolny kolega z misji” XV edycja: Wszyscy jesteśmy uczniami-misjonarzami

21.04.2016 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w XV jubileuszowej edycji konkursu „Mój szkolny Kolega z Misji”.

Mój szkolny kolega 4

W tegorocznym konkursie udział wzięło 400 szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski. To 4852 uczniów i 880 nauczycieli. II miejsce w kategorii plastycznej klas I – III zajęli: Julia Bąba, Sylwia Kałużna, Oliwia Klepczarek i Mateusz Słomiński z klasy III a niepublicznej szkoły podstawowej ,,Bliżej dziecka” w Świdnicy. Pracę plastyczną wykonano pod kierunkiem nauczyciela pani Urszuli Szyszki. Szkolnym koordynatorem konkursu była wicedyrektor Joanna Gomułka. Nagrody wręczał Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji bp Jerzy Mazur i Szef Gabinetu Prezydenta RP Sekretarz Stanu Adam Kwiatkowski. Patronat honorowy nad konkursem objęła Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska. Po zakończonej gali 220 dzieci i młodzież spotkało się z Panią Agatą Kornhauser-Dudą, żoną Prezydenta RP.

Uczniowie klasy III a jednogłośnie wybrali właśnie to wydarzenia jako najważniejsze w życiu klasy w roku 2015/2016. Przedstawiciele klasy wraz z opiekunem wybrali się w podróż, która trwała 24 godziny tam i z powrotem. Po raz pierwszy w swoim życiu zobaczyli Warszawę i mogli poczuć wspaniałą atmosferę Pałacu Prezydenckiego jak również zasmakować pyszności przygotowanych przez prezydenckich kucharzy.

Uczniowie klasy III a z Niepublicznej Szkoły Podstawowej ŚSO „Bliżej dziecka” w Świdnicy, której opiekunem jest Urszula Szyszka.

Mój szkolny kolega 3 Mój szkolny kolega 2 Mój szkolny kolega 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *