Koncert Rzeczpospolita Śpiewająca

Z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości młodzi muzycy z Wrocławia stworzyli program nowych aranżacji piosenek patriotycznych i żołnierskich. Odświeżone wersje zaprezentują na koncercie w Świdnicy 12 listopada 2017 r. o godz. 17:30 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy przy ul. Pionierów 30. Publiczność będzie mogła włączyć się do śpiewania, a w programie usłyszymy najpopularniejsze polskie piosenki patriotyczne. Wstęp wolny.

 To już trzecia edycja projektu Rzeczpospolita Śpiewająca. W ubiegłych latach w trakcie koncertu stworzyliśmy niezwykłą atmosferę. Mam nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. Serdecznie zapraszam do udziału całe rodziny. To bardzo ważne, aby wspólnie, w rodzinnej atmosferze radować się rocznicą odzyskania niepodległości.  – mówi Jan Jaśkowiak, radny miasta Świdnica i współorganizator koncertu.
 Celem naszego projektu było wykorzystanie potencjału stworzonego programu oraz szersze promowanie wspólnotowego i radosnego sposobu obchodzenia polskich świąt narodowych . Do współtworzenia projektu zaprosiliśmy szkoły podstawowe z województwa dolnośląskiego. Muzycy oraz nasi wolontariusze w październiku i listopadzie 2016 roku przeprowadzili w formie zabawy zajęcia muzyczne w kilkunastu szkołach. W ramach lekcji uczyliśmy bliski 200 dzieci jednej z piosenek, wyjaśniliśmy jej tekst i opowiedzieliśmy o tym, w jakich okolicznościach powstała – mówi Dariusz Mącarz z Fundacji Młoda Rzeczpospolita

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *