Koncert pieśni żołnierskich i legionowych

Z okazji święta Niepodległości młodzi muzycy z Wrocławia stworzyli program nowych aranżacji piosenek patriotycznych i żołnierskich. Zaprezentują go na koncercie w Świdnicy już 9 listopada.

 

Z okazji święta Niepodległości młodzi muzycy z Wrocławia stworzyli program nowych aranżacji piosenek patriotycznych i żołnierskich. Zaprezentują go na koncercie w Świdnicy już 9 listopada.

Grupa kierowana jest przez muzyków z profesjonalnym przygotowaniem i skupia kilkunastu utalentowanych muzycznie młodych ludzi – studentów i absolwentów wrocławskich uczelni. Wszystkie utwory zyskały nowe, profesjonalne aranżacje przygotowane z szacunkiem dla oryginalnych wersji. Nagranie płyty i koncerty poprzedzily warsztaty w szkołach, kótre zrealizowała Fundacja Młoda Rzeczpospolita. Podczas nich zaproszono do nagrania kilkanaście uzdolnionych dzieci z Dolnego Śląska.

W sposób szczególny na Koncert „Rzeczpospolita Śpiewająca” pragnę zaprosić całe rodziny. To dobry moment aby w atmosferze wielopokoleniowej wspólnie radować się odzyskaniem przez Polskę niepodległości –  mówi Jan Jaśkowiak, radny miasta Świdnica i współorganizator koncertu.

Celem naszego projektu było wykorzystanie potencjału stworzonego programu oraz szersze promowanie wspólnotowego i radosnego sposobu obchodzenia polskich świąt narodowych – mówi Dariusz Mącarz z Fundacji Młoda Rzeczpospolita, wydawcy płyty i współorganizatora koncertu. – Do współtworzenia projektu zaprosiliśmy szkoły podstawowe z województwa dolnośląskiego. Muzycy oraz nasi wolontariusze w październiku i listopadzie 2014 roku przeprowadzili w formie zabawy zajęcia muzyczne w kilkunastu szkołach. W ramach lekcji uczyliśmy bliski 200 dzieci jednej z piosenek, wyjaśniliśmy jej tekst i opowiedzieliśmy o tym w jakich okolicznościach powstała – dodaje.

W czerwcu tego roku w studio nagrań zarejestrowano  12 piosenek w aranżacjach muzyka i kompozytora ks. Barłomieja Kota. W nagraniach wzięlo udział blisko 30 muzyków, chórzystów i solistów, a także chór i soliści dziecięcy. Za kilka dni efekt będzie można usłyszeć w Świdnicy.

Koncert jest nieodpłatny. Przed koncertem rozdawane będą na widowni śpiewniki z tekstami utworów prezentowanych na scenie.

Koncert będzie jednocześnie premierą płyty, z którą przyjadą młodzi artyści.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *