Koncert kolęd w Szkole Muzycznej (FOTO)

26 dzieci z dwóch różnych szkół koncertowało w auli świdnickiej Szkoły Muzycznej, by muzyką i śpiewem wyrazić radość z Bożego Narodzenia. Uczniowie wykonywali na skrzypcach najpiękniejsze świąteczne utwory, śpiewali kolędy oraz pastorałki. Było głośno i radośnie, a na koniec Święty Mikołaj w towarzystwie elfów obdarował dzieci prezentami.

koncert kolęd

Wydarzenie odbyło się w środę, 16 grudnia w Szkole Muzycznej w Świdnicy. Oprócz klasy skrzypiec pani Doroty Chudy z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świdnicy w wydarzeniu udział wzięła również klasa pani Elżbiety Kędzi z Zespołu Szkół Muzycznych w Wałbrzychu.

Przystrojona świątecznie aula szkoły wypełniona była słuchaczami, wśród których znaleźli się dumni rodzice, dziadkowie i inni członkowie rodziny. Wszyscy gromkimi brawami oklaskiwali młodych muzyków, a na koniec zasiedli z nimi do obficie zastawionego stołu, gdzie rozpoczęło się wielkie przedświąteczne biesiadowanie. Zadbano o słodki poczęstunek i napoje.

 To muzyczne spotkanie było dla wszystkich wielkim przeżyciem.  – Chodziło o spotkanie i współpracę dwóch klas. Dzieci w swojej szkole przygotowywały się indywidualnie do koncertu już od miesiąca. Ćwiczyły też w domach, by przezwyciężyć tremę. Wspólna próba generalna była dopiero przed samym koncertem – relacjonuje jedna z mam i dodaje: – Wszystko udało się znakomicie, młodzi wykonawcy wprowadzili nas w świąteczny nastrój!

tekst Beata Figurna-Garbiec, zdjęcia Katarzyna Maciejewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *