Kompletnie pijany Białorusin chciał kierować tirem

Kierujący z zawartością powyżej 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu chciał wyjechać na dolnośląskie drogi załadowany kilkunastoma tonami ładunku.

policjant1

Funkcjonariusze świdnickiej drogówki w ubiegły wtorek popołudniu na terenie żarowskiej strefy ekonomicznej zatrzymali 34-letniego mężczyznę – mieszkańca Białorusi, który kierował zespołem pojazdów składającym się z samochodu ciężarowego oraz naczepy, będąc pod wpływem alkoholu. – O godzinie 13.50 dyżurny świdnickiej Policji otrzymał informację od pracowników ochrony jednej z firm specjalnej strefy ekonomicznej w Żarowie. Patrol drogówki udał się na miejsce, gdzie zatrzymał nietrzeźwego obywatela Białorusi przed wyjazdem w trasę z ładunkiem towaru, który miał trafić w drugi zakątek Polski – relacjonuje nadkom. Robert Topolski, specjalista Wydziału Prewencji i dodaje: – Kierującego przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i okazało się, że jest nietrzeźwy. Został zatrzymany w policyjnym areszcie po to, aby wytrzeźwiał i następnego dnia usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Jak zaznacza policjant, o zatrzymaniu powiadomiono również szefa firmy kierowcy z Białorusi oraz Ambasadę Republiki Białorusi w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *