Komplet szkół na Olimpiadzie na Lodzie! (FOTO)

Za nami II Świdnicka Olimpiada na Lodzie. W zawodach organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 2 w Świdnicy i Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji wzięły udział reprezentacje wszystkich dziesięciu szkół z terenu miasta!

Impreza odbyła się w piątek, 12 stycznia na lodowisku przy ulicy Śląskiej. Na pięcioosobowe drużyny czekało siedem konkurencji sprawnościowych sprawdzających umiejętność jazdy na łyżwach, zwinność i precyzję. Dodatkowo oceniane było także zaangażowanie grup kibiców. Rywalizacja była niezwykle zacięta. Ostatecznie najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6, którzy łącznie zdobyli 33 punkty. Druga lokata przypadła Społecznej Szkole Podstawowej (30 punktów), a trzecia Szkole Podstawowej nr 2 (29 punktów). Co ważne, nie było przegranych. Wszyscy uczestnicy olimpiady otrzymali upominki ufundowane przez ŚOSiR i SP 2.

Nad przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele wychowania fizycznego z SP 2: Joanna Pijanowska i Mariusz Kuc. Ceremonię otwarcia lub zakończenia zaszczycili swoim udziałem wiceprezydent Świdnicy Szymon Chojnowski, dyrektor SP 2 Alicja Matysik, dyrektor ŚOSiR-u Jerzy Żądło, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Świdnicy Tadeusz Niedzielski, przewodniczący Kjomisji Oświaty Rady Miejskiej w Świdnicy Jan Górski.

– Cieszymy się, że w tym roku były z nami wszystkie szkoły ze Świdnicy i mamy nadzieję, że taka frekwencja będzie w kolejnych edycjach imprezy – podkreślali organizatorzy.

 

II Świdnicka Olimpiada na Lodzie (12.01) Wyniki:

 

SP 6                            33 pkt

Społeczna SP              30 pkt

SP 2                            29 pkt

SP 315                        28 pkt

SP 8                            27 pkt

SP 4                            26 pkt

SP 105                        26 pkt

SP Bliżej Dziecka      24 pkt

SP Caritas                   19 pkt

SP 1                            19 pkt

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *