Komary dla Julii

Mimo upału wielu żarowian postanowiła wziąć udział w „Lecie z Komarami”. Impreza o charakterze charytatywnym odbyła się 8 sierpnia w Parku Miejskim w Żarowie.

Mimo upału wielu żarowian postanowiła wziąć udział w „Lecie z Komarami”. Impreza o charakterze charytatywnym odbyła się 8 sierpnia w Parku Miejskim w Żarowie.

Julka (pierwsza dziewczynka od lewej) w kolejce do malowania twarzy

 

 

Wakacyjny festyn dla dzieci i dorosłych wrócił do gminnego kalendarza po kilkuletniej przerwie. Stało się to dzięki wspólnej inicjatywie burmistrza Żarowa, członków Żarowskiej Wspólnoty Samorządowej, Młodzieżowej Rady Miejskiej, TTKF „Chemik” oraz Gminnego Centrum Kultury Sportu.

Na najmłodszych czekały kolorowe dmuchańce i malowanie twarzy, specjalny program gier i zabaw przygotowało niezawodne TTKF „Chemik”, zaś wieczorem wszyscy mogli pobawić się przy dźwiękach muzyki, którą serwował DJ Peqtus – przybliża Magdalena Pawlik, rzecznik Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Imprezie towarzyszył szczytny cel. Cały dochód zebrany ze sprzedaży produktów ze Wspólnotowej Kawiarenki przeznaczono na rehabilitację sześcioletniej mieszkanki Żarowa, Julii Malik. Dziewczynka cierpi na zespół Angelmanna, rzadką chorobę genetyczną. Dziecko wymaga stałej opieki logopedy, zajęć z zakresu terapii ruchowej oraz terapii sensorycznej, co jest niezwykle kosztowne. W związku z powyższym rodzice małej żarowianki są ogromnie wdzięczni za powstałą inicjatywę, i każdy, nawet najmniejszy datek.

W wyniku przeprowadzonej zbiórki do puszki trafiło 2 tys. 187 zł 3 gr. oraz 2,10 euro.

Oprac. mm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *