Kolizje, wypadki i nietrzeźwi kierowcy. Policja podsumowuje święta

Miniony okres Świąt Wielkanocnych, to czas intensywnej pracy dolnośląskich policjantów. Podczas czterech dni związanych ze Świętami Wielkanocnymi funkcjonariusze przeprowadzili 4433 różnego rodzaju interwencje, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 257 osób oraz zatrzymali 87 poszukiwanych. Policjanci czuwali też nad bezpieczeństwem podróżujących. Od piątku do poniedziałku, funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali 105 nietrzeźwych kierujących.

fot. archiwalne redakcji

W ciągu czterech dni odnotowano na terenie województwa dolnośląskiego łącznie 27 wypadków, w których 48 osób zostało rannych. Niestety, wśród wymienionych wypadków dwa okazały się śmiertelne – zginęły w nich 2 osoby.

Do powyższych zdarzeń doszło w dniach 15 i 16 kwietnia br. w powiatach kłodzkim i ząbkowickim. W pierwszym z nich po uderzeniu samochodu w drzewo, zginęła 21 – letnia kierująca nim kobieta. W drugim wypadku zginął 21 – letni motocyklista, który zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem osobowym.

Przyczyną wypadków było najczęściej brak rozwagi i brawura, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czy też nieprawidłowe wykonywanie manewrów, głównie wyprzedzania.

Dolnośląscy policjanci prowadząc w okresie świąt wzmożone działania kontrolne, ujawnili i zatrzymali 105 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.
Okres świąteczny, to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu czterech minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili 4433 różnego rodzaju interwencje. W wyniku prowadzonych działań, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 257 osób. W ręce policjantów wpadło też 87 poszukiwanych, w tym 11 nieletnich.

W trakcie powyższych działań na drogach powiatu świdnickiego policjanci przeprowadzili kontrolę 319 pojazdów, nałożyli 160 mandatów karnych, a w 25 przypadkach skończyło się jedynie na pouczeniach.

Wykroczenia w przeważającej większości dotyczyły przekroczenia dopuszczalnej prędkości – funkcjonariusze zatrzymali aż 74 takich kierowców, z których jeden w terenie zabudowanym poruszał się o ponad 50 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy, tracąc tym samym prawo jazdy na 3 miesiące. Za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa ukaranych zostało 13 uczestników ruchu.

Ponadto świdniccy policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących i odnotowali 23 kolizje, które zaistniały w trakcie długiego, świątecznego weekendu na terenie naszego powiatu.

Oficer Prasowy KPP w Świdnicy
asp.sztab. Grzegorz Oleśkiewicz

(wykorzystano materiały z KWP Wrocław)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *