Kolejny plac zabaw

Dotacja w wysokości 30 tys. zł., otrzymana w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”, organizowanego przez UMWD pozwoliła spełnić kolejne dziecięce marzenia o przytulnych, kolorowych, placach zabaw w gminie Świdnica.

Obraz 008

Projekt pn. „Wykonanie placu zabaw w Witoszowie Dolnym” przewidywał: wykonanie stref bezpieczeństwa o podłożu piaszczystym wraz z obrzeżami elastycznymi, montaż 9 urządzeń, w tym m.in.: huśtawka wagowa, bujak wagowy, huśtawka wahadłowa podwójna, zestaw zabawowy, bujak sprężynowy, karuzela młynek. Pojawiły się także ławeczki, pojemniki na odpady oraz miejsce do parkowania rowerów.

Plac zabaw to możliwość zabawy wśród rówieśników, na świeżym powietrzu i w przyjaznym otoczeniu. To wyśmienity pomysł na spędzenie wolnego czasu w rodzinnym gronie i z przyjaciółmi. Wszyscy wiemy, jak ważny w rozwoju dziecka jest ruch, a możliwość zabawy na bezpiecznym i kolorowym  placu będzie wydatnie sprzyjać prawidłowemu rozwojowi dzieci – podkreśla Teresa Mazurek.

Place zabaw z wykorzystaniem środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” powstały już w Stachowicach, Mokrzeszowie oraz w Grodziszczu.
Całkowita wartość zadania to kwota 89,97 tys. zł w tym 30 tys. stanowiła dotacja z budżetu samorządu województwa dolnośląskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *