Kolejny pedofil na wolności [FOTO]

kaczanowicz 1

kaczanowicz 1Po zaledwie nieco ponad trzech latach od skazania prawomocnym wyrokiem na 15 lat pozbawienia wolności, zza murów więzienia wyszedł i wrócił do rodzinnej Świdnicy Wincenty K. Mężczyzna został skazany za seksualne wykorzystywanie poruszającej się na wózku inwalidzkim niepełnosprawnej córki.

Po zaledwie nieco ponad trzech latach od skazania prawomocnym wyrokiem na 15 lat pozbawienia wolności, zza murów więzienia wyszedł i wrócił do rodzinnej Świdnicy Wincenty K. Mężczyzna został skazany za seksualne wykorzystywanie poruszającej się na wózku inwalidzkim niepełnosprawnej córki.
latawiec 06

Kilka lat temu o Wincentym K. i jego rodzinie było bardzo głośno w Świdnicy. Ojciec samotnie wychowujący dwójkę dzieci budził szacunek i podziw. Wiele osób nie mogło uwierzyć, gdy blisko dziesięć lat temu do szpitala trafił brutalnie pobity 18-letni syn K. Nastolatek przyznał, że pobił go ojciec. Gdy policja bliżej przyjrzała się relacjom panującym w rodzinie, okazało się, że był to wierzchołek góry lodowej. K. przez kilka lat seksualnie wykorzystywał swoją córkę. Mężczyzna nigdy nie przyznał się do winy, ale w 2011 roku Sąd Rejonowy w Świdnicy skazał go na 15 lat więzienia. 

Obecnie 53-letni Wincenty K. porusza się na wózku inwalidzkim. Pod koniec stycznia trafił do szpitala „Latawiec”, gdzie przeszedł amputację drugiej nogi. Z tego też powodu odzyskał wolność. Na jak długo nie wiadomo. – Postanowieniem Sądu Okręgowego w Krakowie Wydział V Penitencjarny i Nadzoru nad Wykonaniem Orzeczeń Karnych z dnia 28 stycznia 2015 r. po wysłuchaniu prokuratora sąd postanowił udzielić skazanemu Wincentemu K. przerwy w odbywaniu kary. Z przedstawionego przez Areszt Śledczy w Krakowie świadectwa lekarskiego wynika, iż pobyt skazanego w zakładzie karnym stanowi zagrożenie dla jego życia i zdrowia, nie może on być leczony w warunkach zakładu karnego. Z uwagi na swój obecny stan skazany wymaga stałej opieki osób drugich osób – tłumaczy przedwczesny powrót na wolność Beata Górszczyk, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Krakowie. – Sąd uznał, że zachodzą przesłanki do udzielenia skazanemu przerwy w karze, podczas której będzie przeprowadzone planowane leczenie związane ze stwierdzoną chorobą. Z uwagi na potrzebę zapewnienia mu stałej opieki w warunkach zakładu opiekuńczo – leczniczego, przerwa została udzielona na czas do ustania przeszkody – dodaje Górszczyk.

Zgodnie z art. 168a kkw o czasowej przerwie w odbywaniu kary zostały poinformowane jednostki policji właściwe dla miejsca pobytu skazanego – zapewnia porucznik Anna Czajczyk z krakowskiej służby więziennej. Potwierdza to Katarzyna Czepil z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. – Areszt Śledczy w Krakowie 29 stycznia 2015 roku poinformował Komendę Powiatową Policji w Świdnicy o udzieleniu przerwy w wykonywaniu kary Pana Wincentemu K. Ustawowym zadaniem policji jest zapewnienie bezpieczeństwa publicznego. W razie zaistnienia okoliczności wskazujących na zagrożenie bezpieczeństwa zostaną podjęte odpowiednie kroki – zapewnia rzeczniczka.

(ram)

fot.Wiktor Bąkiewicz

{fcomment}

{gallery}galerie/150212latawiec{/gallery}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *