Kolejne „prawka” odebrane. Panie jechały setką w terenie zabudowanym!

O ponad 50 kilometrów przekroczyły dopuszczalne prędkości i zostały zatrzymane przez policję. Dwie kobiety otrzymały mandaty, po 10 punktów karnych oraz utraciły prawa jazdy na 3 miesiące.

26 marca, dwie kobiety zdecydowanie zbyt szybko „podróżujące” po drogach naszego powiatu „pożegnały się” ze swoimi prawami jazdy na 3 miesiące. W Boleścinie pani poruszająca się mercedesem oraz w Morawie kobieta prowadząca bmw zostały zatrzymane przez patrole świdnickiej „drogówki”, po tym jak w terenie zabudowanym przekroczyły dopuszczalne prędkości o ponad 50 km/h. – Obie otrzymały mandaty, po 10 punktów karnych oraz utraciły prawa jazdy na 3 miesiące – informuje asp. sztab. Grzegorz Oleśkiewicz z KPP w Świdnicy.

Liczne apele oraz komunikaty nawołujące do przestrzegania przepisów ruchu drogowego najwyraźniej na niektórych nie robią wrażenia – uważa rzecznik świdnickiej policji i dodaje: – Kolejny raz informujemy, iż zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 roku przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

oprac. (bfg), fot. ilustracyjne, archiwum redakcji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *