Kolejna wygrana Marcinowic. Żarów, Jaworzyna i Dobromierz również z nagrodą

Gmina Marcinowice otrzyma maszt i flagę Polski dzięki świetnemu wynikowi w rządowym projekcie „Pod Biało Czerwoną”. Mieszkańcy zmobilizowali się na 219%, oddając 219 na 100 wymaganych głosów. Nowe maszty otrzymają również Żarów, Jaworzyna Śląska i Dobromierz.

– „Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami – czytamy na stronie gov.pl. – Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie. Mamy nadzieję, że angażując mieszkańców naszego kraju, zachęcimy ich do refleksji zarówno nad samym patriotyzmem jak i przyszłością Polski. 100-lecie wiktorii odniesionej w Bitwie Warszawskiej stanowi ku temu doskonałą okazję. Dzięki projektowi chcemy także budować wspólnotę i wzmacniać ideę zaangażowanego społeczeństwa obywatelskiego. Niech biało-czerwona dumnie, przez cały rok, powiewa w sercach naszych małych Ojczyzn!

W powiecie świdnickim cztery gminy uzyskały wymaganą liczbę głosów, która dla gmin do 20 000 mieszkańców wynosiła 100, a do 100 000 – 500 głosów. Najlepsza okazała się Gmina Marcinowice, zdobywając 219 głosów. – Dziękujemy wszystkim, którzy oddali swój głos na Gminę Marcinowice! – piszą urzędnicy.

Kolejno uplasowały się gminy: Żarów (209), Jaworzyna Śląska (196) i Dobromierz (103).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *