Kolejna wycieczka dla dzieci

Urząd Miejski w Świdnicy zaprasza dzieci uczęszczające do świdnickich szkół podstawowych do wzięcia udziału w bezpłatnej wycieczce po Świdnicy w ramach projektu „Domowe krajobrazy i ich opowieści” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej 2014-2020 Interreg V – A Republika Czeska – Polska oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Tym razem najmłodsi świdniczanie wraz z dziećmi z Trutnova odkrywać będą tajemnice naszego miasta. Uczestnicy spaceru spróbują odpowiedzieć na pytanie – czy bazyliszek mieszkał w Świdnicy? Poznają legendy, historię i tradycje kupiectwa w naszym regionie. Podczas wycieczki dzieci poznają, m.in. herb miasta (jego historie i elementy), zwiedzą ekspozycje w Muzeum Dawnego Kupiectwa, zobaczą panoramę miasta z wieży ratuszowej. Po spacerze z przewodnikiem odbędą się warsztaty, których tematem będą kamieniczki w Rynku. Wycieczka zaplanowana jest na sobotę, 18 marca w godzinach od 10.00 do 13.00.

Zapisy już od poniedziałku, 13 marca do czwartku, 16 marca prowadzić będzie Regionalna Informacja Turystyczna i Kulturalna w Świdnicy, ul. Wewnętrzna 2.

Niezbędne dane do kontaktu:

  • imię i nazwisko dziecka,
  • adres zamieszkania,
  • nazwa szkoły
  • nr telefonu opiekuna/rodzica,
  • karta uczestnika wycieczki podpisana przez opiekunów prawnych/rodziców

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt „Domowe krajobrazy i ich opowieści” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej 2014-2020 Interreg V – A Republika Czeska – Polska oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Rzecznik Prasowy

Urzędu Miejskiego w Świdnicy

Magdalena Dzwonkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *