Kolarz ze Świdnicy mistrzem Europy! (FOTO)

Kolejny sukces zapisała na swoje konto świdnicka Szkoła Mistrzostwa Sportowego w kolarstwie. Na odbywających się w Estonii mistrzostwach Europy juniorów młodszych po złolty medal sięgnął Alan Banaszek – uczeń III klasy LO SMS Świdnica.

 

Kolejny sukces zapisała na swoje konto świdnicka Szkoła Mistrzostwa Sportowego w kolarstwie. Na odbywających się w Estonii mistrzostwach Europy juniorów młodszych po złolty medal sięgnął Alan Banaszek – uczeń III klasy LO SMS Świdnica.

Najlepsi młodzi kolarze z całej Europie 9 sierpnia ścigali się na trasie długosci 124 km. Na sukces Alana pracowała cała sześcioosobowa reprezentacja Polski, w tym trzech kolejnych uczniów SMS Świdnica: Szymon Sajnok, Damian Sławek i Dawid Gieracki. – W kolarstwie szosowym na sukces lidera pracuje drużyna i mimo że linię mety pokonuje pierwszy – wszyscy są szczęśliwi, mając na uwadze świetnie wykonaną pracę. Jesteśmy niezwykle dumni z sukcesu naszych uczniów – mówi Dorota Fortuna-Rataj, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdnicy, w skład którego wchodzi też kolarski SMS. Cały Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdnicy świętuje tak wielki sukces – jako zintegrowany team wspieramy się wzajemnie i dziś każdy czuje się zwycięzcą. Szczególnie cieszą się masażyści ze szkoły policealnej, którzy podczas prowadzonej odnowy biologicznej mieli możliwość współpracy z kolarzami. Zajęcia przyniosły obopólne korzyści – kolarzom ukojenie, a masażystom inspirujące doświadczenie. Prace pod kierunkiem Pani doktor Anny Borgosz-Guźdy będą na pewno kontynuowane w przyszłym roku szkolnym i może niektórzy słuchacze zainteresują się szczególnie masażem sportowym dodaje dyrektorka.

dyrektor Cały Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdnicy świętuje tak wielki sukces – jako zintegrowany team wspieramy się wzajemnie i dziś każdy czuje się zwycięzcą. Szczególnie cieszą się masażyści ze szkoły policealnej, którzy podczas prowadzonej odnowy biologicznej mieli możliwość współpracy z kolarzami. Zajęcia przyniosły obopólne korzyści – kolarzom ukojenie a masażystom inspirujące doświadczenie. Prace pod kierunkiem Pani doktor Anny Borgosz – Guźdy będą na pewno kontynuowane w przyszłym roku szkolnym i może niektórzy słuchacze zainteresują się szczególnie masażem sportowym

Ubiegłoroczni bohaterowie: mistrz świata Michał Kwiatkowski oraz triumfator Tour de Pologne – Rafał Majka pokazali światową klasę i przetarli szlaki. Zwycięskie etapy na najbardziej prestiżowych tegorocznych tourach – Tour de France czy Tour de Pologne pokazały, że absolwenci LO SMS – Rafał Majka czy Maciej Bodnar to już elita światowego kolarstwa. Do tej grupy pomału zbliżają się juniorzy. Szymon Sajnok był piąty na Paryż-Roubaix, a jego wizerunek prezentowała czołówka filmowa, zapowiadająca Tour de Pologne. Damian Sławek został brązowym medalistą mistrzostw Polski ze startu wspólnego, a Mikołaj Sójka – brązowym medalistą mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. Do tej grupy największych talentów dołączył właśnie Alan Banaszek.

Warto dodać, że we wrześniu Alan wystartuje na mistrzostwach świata. W koszulce mistrza Europy będzie ścigał się w Richmond w Stanach Zjednoczonych.

(r)

{gallery}galerie/00kolarze1{/gallery}

[fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *