Kobiety uczą się być bezpieczne

Gotowość obrony przyda się każdej kobiecie. Ruszyła kolejna edycja programu „Bezpieczna Kobieta”. W bezpłatnym szkoleniu z samoobrony bierze udział kilkadziesiąt uczestniczek.

fot. KPP Świdnica

Akcję „Bezpieczna Kobieta” zaszczepiła w Świdnicy Elżbieta Dudziak, szefowa świdnickiego koła Ligi Kobiet Polskich. To ona właśnie namówiła do włączenia się do projektu Komendę Powiatową Policji w Świdnicy. Pomysł okazał się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”.

19 kwietnia ruszyła kolejna już XVIII edycja akcji. W uroczystym otwarciu uczestniczył komendant Powiatowy Policji w Świdnicy podinsp. Andrzej Dobies.

W szkoleniu wzięły udział mieszkanki powiatu, które chciały nabyć lub doskonalić swoje umiejętności m.in. z zakresu samoobrony.

Ideą jest przybliżenie kobietom zasad zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz nabycie umiejętności odparcia ataku w przypadku zetknięcia się z czyhającym na nie niebezpieczeństwem.

Podczas pierwszego spotkania uczestniczki kursu spotkały się min. z technikiem kryminalistyki, który opowiedział czym się zajmuje oraz w jaki sposób i za pomocą jakich narzędzi zabezpiecza ślady, dowiedziały się również jak zachować się w sytuacji gdy doszło do włamania – relacjonuje sierż. Magdalena Ząbek, oficer prasowy z KPP w Świdnicy.

Szkolenie obejmuje część teoretyczną, podczas której uczestniczki poznają m.in. źródła agresji człowieka, a także część praktyczną. Ta druga to przede wszystkim przedstawiane przez funkcjonariuszy różnego rodzaju symulacje zagrożeń oraz sposoby na skuteczną obronę przed napastnikiem.

Policjanci w czasie szkolenia zwracają głównie uwagę pań na aspekty prawne i praktyczne dozwolonej samoobrony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *