Kobieta w brązie (FOTO)

Za nami Mistrzostwa Polski Seniorek i Juniorek w boksie. Z imprezy w Grudziądzu zawodniczki Polonii Świdnica wróciły z jednym medalem. W rywalizacji juniorek brąz wywalczyła Magdalena Sochowicz.

W krajowym czempionacie wzięło udział 200 zawodniczek z 81 klubów z całej Polski. Reprezentacja Boks Polonia Świdnica liczyła cztery pięściarki. Relacjonuje trener Mariusz Kuc. – Najmniej doświadczona Natalia Rzepiak uległa swojej przeciwniczce już w pierwszym pojedynku. Agnieszka Serdyńska przegrała w walce o medal z jedną z faworytek zawodów. Ania Ghulyan wygrała swoją pierwszą walkę i później przegrała w ćwierćfinale z późniejszą finalistką mistrzostw. Najlepiej zaprezentowała się Magda Sochowicz, która wygrała trzy pojedynki i zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski juniorek.

Magda walczyła w kategorii 60 kg. Sukces został poprzedzony ciężką pracą pod okiem szkoleniowców Polonii; wspomnianego już Mariusza Kuca oraz Mirosława Treczyńskiego i Władysława Wołosza. – Serdecznie dziękuję moim zawodniczkom za postawę. Myślę, że godnie reprezentowaliśmy nasze miasto i Dolny Śląsk. Na zawodach byliśmy dzięki wsparciu Miasta Świdnicy – podkreśla trener Kuc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *