Kliczkowska gotowa [FOTO]

30 lipca nastąpi oficjalne otwarcie ulicy Kliczkowskiej w Świdnicy, która już jest po gruntownym remoncie.

30 lipca nastąpi oficjalne otwarcie ulicy Kliczkowskiej w Świdnicy, która już jest po gruntownym remoncie.

 

 

Nowa, dwupasmowa droga o szerokości 7 metrów, nowe chodniki, zjazdy na posesje, 110 miejsc postojowych dla samochodów oraz ścieżka rowerowa powstały w ramach tej inwestycji.

Przebudowa, która zakończyła się pod koniec czerwca kosztowała w sumie ponad sześć milionów złotych. Zadanie podzielone zostało na dwa etapy. Oba otrzymały dofinansowanie w ramach regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 z przeznaczeniem na rewitalizację zdegradowanych terenów poprzemysłowych. Całość pochłonęła dokładnie 6 182 373,17 zł, natomiast zewnętrzne wsparcie wyniosło 4 646 738,82 zł.

Remont ułatwił przejazd ciężkich samochodów dojeżdżających do pobliskich zakładów przemysłowych przez co poprawi się bezpieczeństwo w tym rejonie miasta. To pierwsza inwestycja drogowa zrealizowana w mieście w tym roku, ale nie ostatnia. Z niecierpliwością czekamy na zakończenie przebudowy ulicy Sikorskiego i wypatrujemy początku prac na ulicy Wałbrzyskiej. Dużo w przestrzeni drogowej będzie się działo w Świdnicy, co powinno ucieszyć szczególnie kierowców, bo poprawi się stan kilku ważniejszych ulic, ale także rowerzystów i pieszych bo powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe – komentuje Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Ulica zyskała też nową kanalizację deszczową i oświetlenie uliczne, ale przede wszystkim przebudowana została część skrzyżowania ulicy Kliczkowskiej z ulicą Kopernika, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w tym rejonie miasta.

Oprac. MM

{gallery}galerie/150727kliczkowska{/gallery}

{fcomment}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *