Klasyka Opery w Cinema3D (WYGRAJ BILETY)

Kolejna odsłona Klasyki Opery w Cinema 3D. Już w czwartek 13 października o godzinie 20:00 w świdnickim kinie będzie okazja zobaczyć dzieło wielkiego kompozytora Wolfganga Amadeusza Mozarta „Uprowadzenie z Seraju”. Dla czytelników mamy konkurs.

960X960 FACEBOOK POST

Uprowadzenie z Seraju było pierwszą wielką operą w języku niemieckim skonstruowaną jako Singspiel (niemiecka forma teatralna), w której tekst jest zamiennie śpiewany i mówiony. W okresie, w którym wpływ Imperium Otomańskiego na austriackiego sąsiada wprowadził pewien turecki koloryt w wiedeńskim życiu, Mozart zaczerpnął z orkiestracji zespołu janczarskiego, aby upiększyć swe dzieło. Jego wartości humanistyczne, cnoty tolerancji i wiernej miłości, celebracja ludzkiej boskości, to wszystko zapowiada to, co powstanie w Magicznym Flecie i Łaskawości Tytusa – jego ostatnich operowych arcydziełach.

Metafora bitwy pomiędzy Wolnością i wszelkimi formami absolutyzmu – pogoń Belmonta, by uwolnić Konstancję spod jarzma Selima – rozbrzmiała w całej Europie, zgodnie z inspirującym duchem oświecenia tamtych czasów. „Wszystkie nasze wysiłki, by wyrazić sedno rzeczy, spełzły na niczym w następstwie pojawienia się Mozarta. Uprowadzenie góruje nad nami wszystkimi” – napisał Goethe, który był onieśmielony szlachetnością serca i promieniejącym optymizmem kompozytora.

Wszyscy fani opery będą mieli niepowtarzalną okazję w Cinema 3D w Świdnicy zobaczyć dzieło w retransmisji z Opery Narodowej w Paryżu z 2014 roku. Śpiewana w języku niemieckim w II aktach specjalnie dla Państwa z polskimi napisami.

UWAGA KONKURS!

Dla czytelników „Wiadomości Świdnickich” mamy do wygrania jedno podwójne zaproszenie na czwartkowy pokaz Klasyki Opery.  Aby je zdobyć wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na poniższe pytanie:

Gdzie po raz pierwszy w Polsce odbył się pokaz opery „Uprowadzenie z Seraju”?

Prawidłową odpowiedź należy do poniedziałku 10.10. do godz. 18.00, przesłać na adres konkurs@swidnickie.pl

w treści maila należy podać imię, nazwisko i numer telefonu

Powodzenia!

 

Konkurs zakończony

Wygrała pani Małgorzata K.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *