Klasa II w przeglądzie małych form teatralnych

W dniu 10.05.2016 r. uczniowie kl. II Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach, gmina Marcinowice, po raz pierwszy wystąpili w świdnickim teatrze na Przeglądzie Małych Form Teatralnych.

Przegląd małych form teatralnych 1

Tego dnia, już od rana wszystkie dzieci mające wziąć udział w przedstawieniu pt. „Kozucha kłamczucha” były podekscytowane tym, że pierwszy raz wystąpią na prawdziwej scenie teatru. Do tej pory mali aktorzy wcielali się w różne postacie, ale tylko w szkole.
O godz. 9.30 wszyscy wyruszyli spod szkoły, zabierając ze sobą stroje i wcześniej przygotowane elementy scenografii. Na miejscu z niecierpliwością oczekiwali na swój występ. Kiedy nadeszła ta chwila, starali się pokazać z jak najlepszej strony. Każdy pamiętał i wspaniale odegrał powierzoną mu rolę. Trud się opłacił, były brawa! Wszyscy stali się bogatsi o nowe doświadczenia.

Dzieci lubią się bawić, przebierać w różne stroje, naśladować innych. Ciekawe dla nich jest wcielanie się w różne postacie, współpracują ze sobą, lepiej się poznają, nawiązują przyjaźnie. Najważniejsze jest to, że sprawia im to wielką radość. Występ na deskach świdnickiego teatru był dla nich wyjątkowym przeżyciem.

Uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach, której opiekunem jest Beata Moskal.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *