Kino sferyczne dla dzieci i młodzieży

Fundacja Inicjatywa B startuje z kolejną propozycją filmową! Tym razem dzieci i młodzież zobaczą filmy sferyczne w specjalnej kopule, która zostanie zainstalowana w żarowskim Parku Miejskim już 18 sierpnia.

Wyjątkowe pokazy filmów sferycznych, to wakacyjna propozycja Fundacji Inicjatywa B kierowana do dzieci i młodzieży z terenu Gminy Żarów. Repertuar dostarczy wielu emocji oraz przybliży nieznany dotąd świat w specjalnej kopule, którą organizatorzy zainstalują w przestrzeni żarowskiego Parku Miejskiego.

Kino sferyczne to unikatowa propozycja dla najmłodszych widzów w Gminie Żarów. Dzieci i młodzież na siedząco lub leżąc, będą mogli uczestniczyć w pokazie filmów sferycznych, które wyświetlimy na całej powierzchni kopuły – tłumaczy Tomasz Nycz.

Naukowcy udowodnili, że wypukły obraz, podobnie jak jasne kolory, mają pozytywny wpływ na ludzki centralny układ nerwowy, a także na stan emocjonalny i fizjologiczny. Widzowie będą mogli nie tylko biernie oglądać, ale także poczuć się uczestnikami niesamowitych wydarzeń dzięki specjalnej technologii MB SFERINIS KINAS, która umożliwia dzieciom i młodzieży przyswojenie jak największej ilości informacji. (filmy mają charakter edukacyjny). – Zapewniamy, że nie jest to tylko „sucha” teoria, gdyż wiadomości są dostarczane widzom nie tylko za pomocą kolorowych efektów wizualnych, niesamowitych efektów dźwiękowych, ale także pod kątem 360° – dodają organizatorzy na stronie Fundacji Inicjatywa B.

Projekcje filmów sferycznych odbędą się 18 sierpnia w żarowskim Parku Miejskim w 5 odsłonach:

12:00-12:30 – „Kaluokahina – zaczarowana rafa” – Widzowie 3-4 lat
12:45-13:15 – „ZULA patrol” – Widzowie 4-6 lat
13:30-14:00 – „Polaris. Tajemnica nocy polarnej” – Widzowie 5-8 lat
14:15-14:45 – „Druga wojna światowa” – Widzowie +11 lat
15:00-15:30 – „Narodziny życia” – Widzowie +13 lat
Aby wziąć udział w pokazie filmów sferycznych, należy wysłać zgłoszenie, na adres: wezmeudzial@inicjatywab.pl. W treści wiadomości należy podać: imię i nazwisko, wiek, dane kontaktowe oraz godzinę i tytuł wybranego pokazu. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda od opiekunów prawnych.
Pokazy filmów sferycznych przeznaczone są dla pięciu grup, liczących maksymalnie po 20 osób. O uczestnictwie w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku wolnych miejsc, organizator przewiduje wejście osób niezapisanych wcześniej drogą e-mail, na projekcje kina sferycznego.

Wstęp na wszystkie pokazy jest biletowany. Koszt biletu za 1 osobę to 5 zł (płatne przed wejściem na projekcje).

#Repertuar:
12:00-12:30 – „Kaluokahina – zaczarowana rafa” – Widzowie 3-4 lat
Przeplata się w nim intrygująca historia zanikającej rafy i jej bohaterów: młodej ryby piły o imieniu Jake oraz paranoidalnej rybki o imieniu Mały. Film pokazuje, jak bardzo nasze życie może być zależne od tego, co dzieje się dookoła nas. Ogromny ocean kryje w sobie cudowne tajemnice. Jedną z nich jest Kaluoka‘hina – morski strażnik. Nie jest to zwyczajna rafa. Jej mieszkańcy wiodą spokojny tryb życia, do momentu, gdy wybuch podwodnego wulkanu niszczy czary obronne rafy. Nasi bohaterowie, Jake i Mały, spróbują dowiedzieć się w jaki sposób można uratować zaczarowaną rafę. Pomóc im może jedynie starożytna legenda o dotknięciu Księżyca. Tylko jak mieszkańcy oceanu mogą dotknąć Księżyca? Jest to jedna z intrygujących tajemnic, którą wspólnie będziemy musieli odkryć.
12:45-13:15 – „ZULA patrol” – Widzowie 4-6 lat
W trakcie rutynowej wyprawy wykopaliskowej Zula patrol odnajduje dowody na to, że nikczemna Deliria Delight cofnęła się w czasie na prehistoryczne ziemie po to, aby nielegalnie wyrzucić toksyczne śmieci spółki. Zula patrol musi ją odnaleźć i powstrzymać wcześniej, niż jej działania spowodują katastrofę ekologiczną.
13:30-14:00 – „Polaris. Tajemnica nocy polarnej” – Widzowie 5-8 lat
James, pingwin podróżujący od bieguna południowego, oraz Vladimir, uroczy miś z bieguna północnego, poznali się na Morzu Arktycznym. Rozmawiali o swoich miejscach zamieszkania, obserwowali gwiazdy i zastanawiali się dlaczego noc jest tak długa na obu biegunach Ziemi. Nowicjusze astronomii zaprzyjaźnili się i wspólnie próbowali rozwikłać tę tajemnicę poprzez obserwację i logikę. Dzięki surowości Jamesa oraz genialnej pomysłowości Vladimira, ich naukowe przygody sprawiły że zbudowali obserwatorium, a później własny statek kosmiczny. Podczas podróży, która zaprowadziła ich aż do Marsa oraz Saturna, znaleźli odpowiedzi i odkryli, że planety pozornie tak różne, mają jednocześnie wiele wspólnego.
14:15-14:45 – „Druga wojna światowa” – Widzowie +11 lat
Historia drugiej wojny światowej zbliża się do kopuły! Film dokumentalny o największej wojnie w historii, łączy w sobie batalistyczne sceny z informacyjnych przeglądów na polu bitwy i historyczne fakty przedstawione za pomocą zdjęć i filmów. Jest to historia ze szczególnym uwzględnieniem głównych bitew.
15:00-15:30 – „Narodziny życia” – Widzowie +13 lat
Pochodzenie życia kojarzy się z bardzo ważnymi zagadnieniami nauk przyrodniczych. Jak dotąd nikt dokładnie nie wie jak ono powstało, a nasz film pomoże zanurzyć się w poszukiwaniach tej odpowiedzi. Przedstawia on cykl formowania gwiazd, galaktyk oraz układu słonecznego w porządku chronologicznym. Podczas seansu usłyszycie Państwo o wielkiej klęsce, która spowodowała zaniknięcie wielu gatunków oraz poszukiwanie życia prymitywnego. Film sferyczny ,,Narodziny życia‘‘ jest prawdziwą, inspirującą podróżą w czasie, bo właśnie przeszłości zawdzięczamy to, że nauka robi swój największy krok właśnie TERAZ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *