Kinematoграф, czyli kino sąsiadów

DSC 6104

DSC 6104Zapraszamy do świdnickiej biblioteki na siódmą już edycję wieczorów z projekcjami kina rosyjskiego, które prowadzi Natalia Nikolska.

Zapraszamy do świdnickiej biblioteki na siódmą już edycję wieczorów z projekcjami kina rosyjskiego, które prowadzi Natalia Nikolska.

DSC 6104

W tym sezonie tematem wspólnym łączącym wszystkie projekcje jest literatura. Pierwsze spotkanie w ramach cyklu odbyło się w poniedziałek, 9 marca w Sali Cysterskiej MBP w Świdnicy. Na początek widzowie zobaczyli film z 1970 roku zatytułowany „Wujaszek Wania” w reżyserii Andrieja Konczałowskiego powstały na podstawie sztuki Antona Czechowa. Kolejne spotkanie było poświęcone nurtowi science fiction. Widzowie zobaczyli film „Solaris” z 1972 roku.

Najbliższe spotkanie już dzisiaj, 23 marca o godzinie 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Franciszkanskiej 18 w Świdnicy. Tym razem zobaczymy film „Aszik Kerib”. To historia romantycznej miłości, przezwyciężającej wszystkie przeszkody. Młody muzyk ludowy zakochuje się z wzajemnością w córce bogatego kupca. Ten jednak nie chce słyszeć o związku młodych, gdyż grajek jest biedny. Aszik-Kerib wyrusza więc w wędrówkę, by zdobyć złoto i wykupić ukochaną, która przyrzeka wiernie czekać na jego powrót.

Program na kolejne dni:

23 marca – „Aszik-Kerib”, reż. Siegiej Paradżanow, 1988

30 marca – „Straż nocna”, reż. Timur Bekmambetov, 2004

13 kwietnia – „Straż dzienna”, reż. Timur Bekmambetov, 2005

20 kwietnia – „Geograf przepił globus”, reż. Aleksandr Veledinsky, 2013

Wszystkie spektakle odbywają się o godzinie 18.00 w Sali Cysterskiej MBP w Świdnicy. Wstęp wolny.

(BFG)

wieczory z kinem rosyjskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *