Kilkadziesiąt gramów narkotyków

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić trzem mieszkańcom powiatu wałbrzyskiego, którzy wspólnie w wynajmowanym mieszkaniu w Świebodzicach posiadali ponad kilogram amfetaminy i kilkadziesiąt gramów marihuany.

polcia222

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którym jechała 20-letnia kobieta i dwaj mężczyźni w wieku 21 oraz 24 lat.

– W pojeździe policjanci ujawnili susz koloru zielonego oraz biały proszek. Jak się okazało po przebadaniu na testerze narkotykowym zabezpieczone substancje to mariuhana i amfetamina. 20-latkowie posiadali przy sobie 95 porcji marihany oraz 80 porcji amfetaminy. Wszystkie osoby zostały zatrzymane do wyjaśnienia w policyjnym areszcie – mówi Magdalena Ząbek, rzecznik prasowy KPP Świdnica.

Dalsze czynności prowadzone przez policjantów pozwoliły na odnalezienie w miejscu zamieszkania zatrzymanych kolejne porcje narkotyków. Zatrzymani w wynajmowanym mieszkaniu posiadali 490 porcji marihuany oraz 11.830 porcji amfetaminy.

Policjanci w sprawie prowadzą dalsze czynności.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *