Kierunek Włocławek!

Polski Związek Piłki Siatkowej wyłonił organizatorów barażowych turniejów półfinałowych o awans do I ligi. Dla siatkarek Polonii Świdnica oznacza to wyjazd do Włocławka, bo właśnie na Kujawach spotkają się po dwie najlepsze drużyny I i III grupy II ligi…

Turniej odbędzie się od 11 do 13 maja. Obok Polonii i gospodyń – WTS KDBS Bank Włocławek o dwa miejsca premiowane awansem do finałowej czwórki zagrają jeszcze Spójnia Stargard i Częstochowianka. W drugim półfinale zmierzą się natomiast najlepsze zespoły z grup II i IV: Szóstka Mielec, San Pajda Jarosław, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki i Mazovia Warszawa.

Szkoda, że podopieczne Mateusza Dąbrowskiego i Magdaleny Sadowskiej nie będą mogły w tym ważnym turnieju liczyć na atut własnej hali, ale w konkursie ofert siatkarska centrala wybrała propozycję organizacji złożoną przez klub z Włocławka.

WTS KDBS Włocławek to trzeci zespół rundy zasadniczej grupy pierwszej II ligi. Fazę tę zakończył z bilansem 13 zwycięstw i 5 przegranych. W play off najpierw rozprawił się z Truso Elbląg (3:0, 3:0), a następnie z UKŻPS Kościan (3:0, 3:0, 2:3, 3:0).

Spójnia Stargard to drugi zespół rundy zasadniczej grupy pierwszej II ligi. Fazę tę zakończył z bilansem 14 zwycięstw i 4 przegranych. W play off pokonał Czarnymi Słupsk (3:0, 3:1), oraz UKS ZSMS Poznań (3:0, 3:0, 3:0).

Częstochowianka – stary znajomy z grupy III – zajęła w fazie zasadniczej trzecią lokatę (bilans 15 wygranych, 7 porażek). W pierwszej rundzie play-off pokonała Impel II Wrocław 3:1, 1:3, 3:1, zaś w drugiej Olimpię Jawor: 3:1, 1:3, 3:1, 3:2.

Wreszcie przypomnijmy, że zespół świdnicki zakończył fazę zasadniczą z bilansem 19 wygranych i trzech przegranych, a w play-off pokonał TKS Tychy 3:0, 3:2 oraz Silesię Volley Mysłowice 3:2, 3:2, 3:2.

Nie ma wątpliwości, że we Włocławku szykują się wielkie emocje. Zwycięzcy turnieju zmierzą się w wielkim finale, który odbędzie się od 25 do 27 maja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *