Kierowcy, noga z gazu!

policjakontrola

Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania ograniczeń prędkości, wielu kierujących nadal jeździ o wiele szybciej niż pozwalają na to przepisy, co ma później odzwierciedlenie w statystykach wypadkowości. Aby zapobiegać temu niebezpiecznemu zjawisku, dnia 4 lipca br., w godzinach 6:00-22:00, na drogach powiatu świdnickiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzić będą wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość”.

policjakontrola

W ostatnich działaniach „Prędkość”, które zostały przeprowadzone w dniu 12 maja br., policjanci ruchu drogowego województwa dolnośląskiego skontrolowali 2387 pojazdów, ujawnili 1182 przypadków przekroczeń dozwolonej prędkości, za co nałożyli 1450 mandatów karnych.

Pomimo tego, nie zważając na apele nawołujące do przestrzegania prędkości, czy prowadzenie licznych działań policyjnych, wielu kierujących nadal jeździ o wiele szybciej niż pozwalają na to przepisy, co ma później odzwierciedlenie w statystykach wypadkowości.

Z uwagi na powyższe, 4 lipca br., w godzinach 6:00-22:00, na drogach powiatu świdnickiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzić będą wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość”.

Funkcjonariusze korzystać będą zarówno ze statycznych punktów pomiarów prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie. Kierowcy mogą spodziewać się kontroli ustawionych „kaskadowo” z częstą zmianą punktów pomiaru, w miejscach występowania zagrożeń oraz równoczesnych działań dynamicznych na pozostałych ciągach komunikacyjnych.

W trakcie takich działań funkcjonariusze wykorzystują cały sprzęt pomiarowy, w tym m.in.: videorejestratory, radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.

Celem tych działań jest zapobieganie wypadkom drogowym oraz wymuszenie na kierowcach przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Pamiętać bowiem należy, że niezdyscyplinowani kierowcy, w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo innymi uczestnikami ruchu, są przyczyną większości tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

źródło KPP Ś-ca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *