Kierowca nietrzeźwy, pasażer z amunicją

Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który po tym jak wjechał swoim samochodem w ścianę sklepu w Świebodzicach, porzucił pojazd i uciekł z miejsca kolizji. Jego jeszcze bardziej pijany pasażer posiadał natomiast przy sobie amunicję bez zezwolenia. Obu mężczyzn bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali świebodziccy policjanci.

W ubiegłym tygodniu w centrum Świebodzic rozpędzony samochód wypadł z drogi i uderzył w ścianę sklepu. Według naocznych świadków kierowca nie był w stanie wycofać i powrócić na jezdnię, wobec czego wraz z pasażerem pośpiesznie opuścił pojazd i oddalił się z miejsca zdarzenia.

O całej sytuacji powiadomiony został oficer dyżurny miejscowego komisariatu policji, który natychmiast skierował tam najbliższy partol. – Policjanci dysponując rysopisami „uciekinierów”, po chwili zatrzymali obu świebodziczan – mówi asp. sztab. Grzegorz Oleśkiewicz z KPP w Świdnicy.

Jak się okazało, ucieczka z miejsca kolizji spowodowana była między innymi stanem nietrzeźwości w jakim obaj się znajdowali.

35-letni kierowca miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, natomiast jego o 3 lata młodszy pasażer „wydmuchał” ponad 2,7 promila. Jakby tego było mało, młodszy z mężczyzn posiadał ponadto przy sobie bez zezwolenia 24 sztuki ostrej amunicji kalibru 9 mm – dodaje rzecznik.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

35-latek za spowodowanie kolizji ukarany został mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 6 punktami karnymi, usłyszał także zarzut prowadzenia pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości. Za ten drugi czyn grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

32-latkowi z kolei przedstawiono zarzut posiadania amunicji bez zezwolenia, za co można trafić za kraty nawet na 8 lat.

(KPP Ś-ca)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *