Kierowali po alkoholu. 77-latek miał ponad 2 promile

Bez względu na wiek i rodzaj posiadanych uprawnień – po drogach wciąż jeżdżą pijani kierowcy. Znaczenia także nie ma rodzaj pojazdu: motorower, osobówka, ciężarówka… W miniony weekend na drogach powiatu świdnickiego policjanci zatrzymali aż czterech kierowców „na podwójnym gazie”.

policjaalkomat

To mężczyźni w wieku od 19 do 77 lat, zatrzymani na terenie powiatu świdnickiego.

– W piątek 27 października, w ręce mundurowych wpadł 24-letni kierujący samochodem osobowym marki Opel Vectra, który miał blisko 1,8 promila alkoholu. Tego samego dnia został zatrzymany 19-letni kierowca samochodu osobowego marki Renault Megane, który kierował mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie – relacjonuje sierż. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

W sobotę 28 października policjanci zatrzymali następnych dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy 32-latek kierował samochodem osobowym marki Daewoo mając 1,6 promila alkoholu w organizmie. Kolejny „drogowy as”, to 77-latek zatrzymany do kontroli drogowej, który kierował samochodem osobowym marki Ford mając blisko 2,1 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci przypominają, że za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Świdniccy policjanci apelują o trzeźwą jazdę. – Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego – mówi rzeczniczka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *