Kasprowiczanki w finale olimpiady

Ania Micińska i Marta Nowicka z I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy dostały się do etapu centralnego XXVIII Olimpiady Filozoficznej.

Ania i Marta z donosicielem książek

Znane są już wyniki dolnośląskiego etapu XXVIII Olimpiady Filozoficznej, który odbył się 20 i 27 lutego w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczennice I LO Ania Micińska i Marta Nowicka otrzymały „rekomendację” komitetu okręgowego do udziału w etapie centralnym Olimpiady. Teraz jeszcze trzeba tylko poczekać na ostateczną akceptację komitetu centralnego Olimpiady. Zawody centralne odbędą się 16 kwietnia na Uniwersytecie Warszawskim.

Dziewczyny na etapie szkolnym opracowały esej filozoficzny na temat: „Ludzie, zwierzęta, maszyny – co to znaczy myśleć?”.

Na etapie okręgowym nasze „olimpijki” rozwiązywały trudny test wiedzy filozoficznej oraz pisały esej filozoficzny na wybrany, spośród trzech zaproponowanych, temat. Dużo jeszcze książek do przeczytania przed nimi – mówi dyrektor I LO Robert Kaśków, który przygotował zdolne dziewczyny do konkursu.

oprac. (bfg), foto I LO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *