Karta dla dużych rodzin tylko w MOPS

karta duzej rodziny Kopiowanie

karta duzej rodziny KopiowanieOd roku świdniczanie mogą korzystać z programu skierowanego do rodzin wielodzietnych, mających na utrzymaniu przynajmniej troje dzieci –  Świdnickiej Karty Dużej Rodziny. Od 16 marca wszelkie formalności związane z KDR będą obsługiwane w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy. W godzinach od 7.30 do 15.30 w poniedziałek, środę, czwartek i piątek oraz od 9.00 do 17.00 w każdy wtorek,  przy ul. Wałbrzyskiej 15, I piętro, pokój 101.   

Od roku świdniczanie mogą korzystać z programu skierowanego do rodzin wielodzietnych, mających na utrzymaniu przynajmniej troje dzieci –  Świdnickiej Karty Dużej Rodziny. Od 16 marca wszelkie formalności związane z KDR będą obsługiwane w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy. W godzinach od 7.30 do 15.30 w poniedziałek, środę, czwartek i piątek oraz od 9.00 do 17.00 w każdy wtorek,  przy ul. Wałbrzyskiej 15, I piętro, pokój 101.

karta duzej rodziny Kopiowanie

 

Dzięki karcie mieszkańcy mogą liczyć nawet na o połowę tańsze bilety miesięczne komunikacji miejskiej. Na basen lub lodowisko dziecko może wejść bezpłatnie, a rodzic w cenie biletu ulgowego, podobnie do Muzeum Dawnego Kupiectwa. Do tego liczne obniżki cen bądź bezpłatne wejścia na imprezy organizowane przez Świdnicki Ośrodek Kultury.

Oszczędności dla statystycznej 5-osobowej rodziny tylko w związku z ulgami w komunikacji miejskiej i niższymi płatnościami za przedszkole i żłobek szacowane są na ok. 2.200 zł rocznie. Korzystanie z oferty kulturalnej i sportowej to kolejne ok. 1.700 zł rocznie oszczędności.

Dużym zainteresowaniem projekt cieszy się również wśród świdnickich przedsiębiorców. Wśród firm, które zaoferowały do tej pory swoje ulgi, są bary i restauracje, sklepy odzieżowe, zakłady świadczące usługi krawieckie czy fryzjerskie, sale zabaw dla dzieci oraz księgarnie. Więcej informacji o projekcie oraz ulgach: http://karta.swidnica.pl/.

Uzupełnieniem zniżek, do których uprawnia Świdnicka Karta Dużej Rodziny, jest Krajowa Karta Dużej Rodziny, która ma w zamyśle dać rodzinom możliwość korzystania z oferty firm i instytucji o zasięgu ogólnopolskim. Projekt realizowany jest przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przy wsparciu samorządów (szczegóły dostępne na stronie: https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina).

***

Program Świdnicka Karta Dużej Rodziny adresowany jest do rodzin z jednym lub dwojgiem opiekunów oraz trojgiem lub więcej dzieci. Nie ma znaczenia dochód osiągany przez rodziców, trzeba natomiast mieszkać razem w Świdnicy.

Jak można otrzymać kartę?

Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek w pokoju nr 101, na I piętrze w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy (ul. Wałbrzyska 15). Wnioski przyjmowane są w dni robocze w godz. 7.30-15.30, a we wtorki w godz. 9.00-17.00. 

Zapraszamy przedsiębiorców

Do programu może przystąpić każda firma działająca w Świdnicy, w każdym momencie jego trwania. Firma uczestnicząca w programie udziela rabatów na swoje usługi i produkty, w zamian posługuje się specjalnym oznakowaniem, dzięki czemu zyskuje wizerunek przyjazny rodzinie. 

(UM Świdnica)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *