Karnawałowy bal przebierańców w Pszennie (FOTO)

SONY DSC

Członkowie Grupy Inicjatywnej z Pszenna wspólnie z Radą Sołecką po raz kolejny postanowili zintegrować mieszkańców i tym razem zorganizowali Zabawę Karnawałową. Świetlica wiejska zamieniła się w pięknie udekorowaną salę balową, a wśród dzieci można było spotkać prawdziwe księżniczki, aniołki, pszczółki, syrenki i inne postaci z bajek.

SONY DSC
SONY DSC

Zabawa Karnawałowa odbyła się w piątek, 5 lutego i trwała ponad dwie godziny. W imprezie uczestniczyło mnóstwo mieszkańców Pszenna, ale także okolicznych miejscowości. – Chcieliśmy stworzyć w czasie ferii zimowych jakąś rozrywkę dla naszych dzieci, ale także dla mieszkańców. I można powiedzieć, że osiągnęliśmy sukces. Przyszło bardzo dużo dzieci, ok. 70 wraz ze swoimi rodzicami. To pierwsza tak duża Zabawa Karnawałowa zorganizowana w Pszennie – mówią społecznicy i dodają, że chcą organizować takie wydarzenia cyklicznie.

Podczas balu dzieci przyszły poprzebierane w niezwykle pomysłowe i oryginalne stroje. W rytm muzyki tańczyły elfy, księżniczki, potwory, diabełki, aniołki, kotki, pieski i syrenki. Nie zabrakło spidermana, pszczółki mai, batmana i robotów. W zabawne stroje przebrali się również rodzice oraz organizatorzy przedsięwzięcia. Byli radośni animatorzy, Pippi Langstrumpf, klauny oraz zwierzątka.

Nie zabrakło konkursów z nagrodami oraz słodkiego poczęstunku. Bogaty program zabaw i gier sprawił, że żadne dziecko się nie nudziło.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza inicjatywa wymyślona przez Grupę Inicjatywną z Pszenna. W grudniu mieszkańcy zorganizowali wspólne dekorowanie choinki, bożonarodzeniowy opłatek, a obecnie przygotowują się do oryginalnej prezentacji stołów wielkanocnych.

(BFG), fot. Marek Dembek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *